Samsung, Mevcut Kulaklık Teknolojisinin Sonunu Getiriyor

Günümüz teknolojisinde ferdî olarak bir şeyler dinlemek istediğimizde ya kulağımıza pek de rahat olmayan kulakiçi kulaklıklarını sokmak zorunda kalıyoruz ya da başımızı büsbütün saran ve bir müddet sonra baş ağrısı yapan kulaküstü kulaklıkları takmak zorunda kalıyoruz. Pekala ya her ikisine de muhtaçlığımız olmasaydı?

Samsung’un da içinde olduğu bir küme geliştirici, yeni bir ses teknolojisi üzerinde çalışıyor. Kelam konusu teknoloji, daha evvel hiç görmediğiniz kadar küçük ve ince hoparlörleri bir boyun bandına ya da kıyafetlerinizin içine yerleştiriyor. Daha da kıymetlisi bu hoparlörler yalnızca sizin duyabileceğiniz yükseklikte ses sunuyor. Böylelikle ses dışarıya gitmiyor.

Söz konusu teknoloji şimdi ticari sunumunun çok uzağında. Ancak CES 2018’de teknoloji ile ilgili bir prototip sunuldu. Kullanılan çekirdek teknolojisi (ultrasonik modülasyon) yeni bir teknoloji değil. Lakin bu halde kullanılması, yakın ya da orta vadeli gelecekte kulaklık teknolojisinin büsbütün değişmesini sağlayabilir.

Başa dön tuşu