Samsung ilk kez kadın başkan tarafından yönetilecek

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, tarihinde birinci kere bir bayan yöneticiyi lider durumuna yükseltti. 2007 yılından bu yana şirkette çalışan Lee Young-hee’yi artık yeni bri vazife bekliyor.

Samsung Electronics, Lee Young-hee’yi Samsung aygıt tecrübesi kısmı global pazarlama merkezi başkanlığı vazifesine terfi ettirdi. Samsung tarihinde birinci sefer bir bayan yönetici, bu kadar süratli başkanlık durumuna terfi ediyor.

Lee Young-hee, Samsung’un birinci bayan lideri oldu

Lee, L’Oreal’de Samsung’un telefonlarını ve imajını da başarılı bir biçimde tanıtmasıyla şirketin dikkatini çekiyor ve 2007’de Samsung’da misyon almaya başladı. 2012 yılında lider yardımcılığı durumuna terfi eden Lee Jae-yong için yeni bir süreç başlıyor. Jae-Yong, ekim ayı içerisinde idare şurası başkanlığına terfi etmesinden bu yana bir birinci olarak gerçekleştirilen küçük çapta kurumsal değişikliğin bir kesimi olarak yeni yeni liderden biri olarak isminden kelam ettirdi.

Burada dikkat cazibeli olarak Samsung, Lee Jae-seung’un şimdi aşikâr olmayan şahsî nedenlerden ötürü Ekim ayında istifa etmesinden bu yana boş olan konut aletleri ünitesine yeni bir lider getirilmedi. Lee’nin bu alandan ayrılmasının akabinde artık ise bu vazifeye Samsung Lider Yardımcısı ve CEO’su Han Jong-hee getirilecek.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu