Redmi Note 10’da bootloader nasıl açılır?

Xiaomi Redmi Note 10’unuzdaki Bootloader kilidini nasıl açacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu izleyin. Birçok çağdaş Android telefon, özel ROM’ları, modları, çekirdekleri yüklemeyi zorlaştıran kilitli önyükleyicilerle birlikte gelir. Neyse ki, Xiaomi Redmi Note10 Bootloader birkaç kolay adımda açılabilir.

Xiaomi Redmi Note 10, şirketin şimdiye kadar ürettiği en düzgün telefonlardan biri. Yeterli özelliklere ve makul bir fiyata sahiptir. Xiaomi Redmi Note 10’un en büyük başarısı aygıtların geliştirilmeye açık olması ve sık güncelleme almalarıdır.

Kilitli bir Bootloader, kullanıcıların aygıtlarının yazılımını değiştirmesini engelleyen bir manidir. Neyse ki, Xiaomi Redmi Note 10‘daki önyükleyicinin kilidi basitçe açılabilir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar devam edip telefonu rootlayabilir, Magisk’i kurabilir ve özel ROM’ları kurabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 10 Bootloader’ın kilidini nasıl açılır?

Bootloader, işletim sisteminden evvel çalışan kıymetli bir kod modülüdür. Telefona nasıl başlatılacağı ve sistem çekirdeğinin nasıl bulunacağı konusunda talimatlar verir. Diğer bir deyişle, telefonunuz ve bu durumda Xiaomi Redmi Note 10, bir Bootloader olmadan açılamaz.

Güvenlik emeliyle, OEM’ler Bootloader evvelce kilitler. Bu, aygıtı daha inançlı ve manipülasyona karşı daha az hassas hale getirir. Lakin bu, tüketicilerin ROM’ları ve özel modları flash etmelerini de imkansız hale getirir. Sonuç olarak, bellenimde rastgele bir değişiklik yapmak için Bootloader’ın kilidinin açılması gerekir.

Ön koşullar

 1. Xiaomi Redmi Note10 için USB ve ADB şoförlerini indirin ve yükleyin .
 2. Geliştirici Seçeneklerini ve USB Yanılgı Ayıklamayı aktifleştirin . Bu, bilgisayarın telefonunuzla bağlantı kurmasını sağlar.
 3. Verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız telefonunuzdaki her şeyi yedekleyin.

Uyarı: Bootloader kilidini açarak telefonunuzdaki tüm bilgiler silinir. Buna uygulamalar, fotoğraflar, görüntüler, bildiriler ve telefonunuzda depolanan her şey dahildir. Aşağıda devam etmeden evvel değerli bilgilerinizin tam bir yedeğini alın.

Xiaomi Redmi Note 10’da önyükleyicinin kilidini açma adımları

 1. Telefonunuzun kilidini açın ve Ayarlar menüsünü açın .
 2. Git > Geliştirici Seçenekleri – Sistem . Özel seçeneklerin bir listesini göreceksiniz.
 3. Aşağıdaki seçeneği bulun: “ OEM kilit açma . Önyükleyicinin kilidinin açılmasına müsaade ver ”.
 4. OEM kilit açmayı aktifleştirmek için geçiş düğmesine dokunun .
 5. Güç düğmesini basılı tutun. Dokunun kapatıp telefonu kapatmak için.
 6. Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 7. Bilgisayarınızda CMD/Powershell’i açın ve aşağıdaki komutu girin:

süratli önyükleme aygıtları

 1. Terminal rastgele bir şey döndürürse, bilgisayarın telefonla başarılı bir halde bağlantı kurduğu manasına gelir. Artık kilit açma komutunu çalıştırabilirsiniz:

fastboot yanıp sönen kilit açma

 1. Kilit açma komutunu çalıştırdığınızda telefonun ekranı size iki seçenek sunacaktır. Önyükleyicinin kilidini aç’ı seçin.
 2. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın .

Bu kadar. Xiaomi Redmi Note 10’unuzdaki Bootloader kilidini açtınız. Tele

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu