Android Q’nun 4. Betası Yayınlandı

Beklenildiği üzere 4. betadaki değişiklikler, Beta 2 ile Beta 3 ortasındaki değişikliklere kıyasla nispeten daha küçük. Bu sefer karşılaştığımız ana farklılık, Android Q'nun artık 29. düzey API'da olması. Öbür bir deyişle geliştiriciler, uygulamaları için uyumluluk testlerini yapabilir hâle geliyorlar. Böylece yeni sürümün son hâli yayınlandığında uygulamanın problemsiz olarak çalıştığından emin olabilecekler.

Kullanıcıların karşılaştığı değişikliklere gelecek olursak Google, yeni hareket tabanlı navigasyon sistemi konusunda da kullanıcının işini kolaylaştıran birtakım yeniliklere gitmiş durumda. Google'ın blog yayınında paylaştığı GIF'te de ekranın altındaki gezinti çubuğu artık daha geniş. Ana ekrana geldiğinizdeyse bu çubuk kayboluyor.

Bununla birlikte işin farklı tarafıysa bu görsel değişikliklerin aslında Beta 4'te bulunmaması. Evet, üstte Beta 4 demiştik ancak biz sizlere direkt Google'ın blog yazısını aktardık. Tahminen de bu yenilikler Beta 5'te yahut final sürümde karşımıza çıkacaktır.

Beta 4, en yeni Haziran 2019 güvenlik düzeltme ekini içerir ve güncelleme yaptığınızda telefonunuzun oluşturma numarasını QPP4.190502.018 olarak değiştirir.

Başa dön tuşu