OnePlus 3 ve 3T İçin Başka Bir Android Pie Güncellemesi Geld

2014’te çıkan OnePlus One harici öteki tüm aygıtlarını şimdiki tutmaya çalışan Çin menşeili telefon üreticisi OnePlus, OnePlus 3 ve 3T’nin işletim sistemi olan OxygenOS 9.0.4 için yeni bir Android Pie güncellemesi getirdi. Şirket, OnePlus 7 ve 7 Pro ile 7. amiral gemisi serisine sahip lakin hâlâ 2016 üretimli aygıtlarını bile şimdiki tutmaya uğraşıyor.

Nisan 2019’da OnePlus, OnePlus 3 ve 3T için Android Pie güncellemesini kullanıcılara sunmuştu. Bu da o aygıtları ‘Google aygıtı olmadan bu güncellemeyi alan tek aygıtlar yapmıştı. Fakat OxygenOS 9.0.2 (Android Pie) şirketin beklediği üzere akışkan bir halde çalışmadı ve geri dönüşler gitgide kötüleşmeye başladı.

Ardından kimi yanlışları gideren Oxygen OS 9.0.3 güncellemesi yayınlandı lakin bu da kâfi olmadı. 30 Haziran’da şirket, bu iki aygıt için OxygenOS 9.0.4’ü geliştirmeye başladı. Bu güncellemeyle birlikte aygıtın büsbütün problemsiz çalışması hedefleniyor.

OxygenOS 9.0.4 yama notları:

  • Sistem

    • Android güvenlik yaması 2019.6’ya yükseltildi
    • Genel yanılgı tahlilleri ve iyileştirmeler

Bazı kusurlar hâlâ mevcut lakin OnePlus’ın bu kadar eski aygıtlara bile hâlâ ehemmiyet vermesi, müşterileri ismine hakikaten sevindirici bir hareket.

Başa dön tuşu