Nvidia, RTX Teknolojisini Kullanarak Ay’a İnişi Modelledi

İnsanlık tarihini değiştiren uçuş 16 Temmuz 1969 yılında gerçekleşti. 20 Temmuz 1969 tarihinde Ay'a iniş yapan Apollo 11, birçok kişinin hayalini dahi kuramadığı bir vazifesi muvaffakiyetle tamamlayarak 24 Temmuz 1969 tarihinde Dünya'ya başarılı bir biçimde iniş yaptı.

İnsanlık tarihinin en büyük başarılarından birinin 50. yıldönümü için gerçekleştirilen kutlamalar son derece heyecanlı bir biçimde devam ederken Nvidia, yıllar evvel çekilen imgeleri bugün çekilmiş üzere göstermek için RTX teknolojisini kullandı.

O vaktin teknolojisi sebebiyle siyah beyaz ve kumlu olan imajlar, Nvidia'nın oyunlarda çığır açan teknolojisi RTX kullanılarak canlandırıldı. Ay aracı, Ay yüzeyi ve Neil Armstrong'un kıyafeti üzerindeki ışıklar yansıtılarak gerçekçi bir imaj elde eden Nvidia, bu manzaraları paylaştı.

Bitmiş manzaraları Apollo Ay Modülü şefi Buzz Aldrin'e sunan Nvidia, Ay'ı kendi gözleriyle görmüş olan Buzz Aldrin'in ilgisini çekmeyi başardı.

Dünya üzerindeki şahısların Ay yüzeyini kendi gözleriyle görme mümkünlüğünün hayli düşük olduğu da göz önünde bulundurulduğu vakit Nvidia'nın RTX sunumunun görülebilecek en gerçekçi sunum olduğunu söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu