Normal PC’den Çok Daha Güçlü Kuantum Teknolojisini İnceledik

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kuantum bilgisayarları ve kuantum teknolojisini sık sık duymaya başladık. Bu teknoloji sayesinde yakın gelecekte çok daha süratli ve çok daha güçlü süreçleri gerçekleştirebileceğimiz bir sisteme ulaşabileceğiz. Pekala, bu nasıl olacak?

Bu ve bunun üzere soruların karşılıklarına ulaşmak için İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nü ziyaret ettik. Kuantum dolanıklık, kunatum fiziği, kuantum şifreleme, kuantum işlemciler ve kuantum bilgisayarlar ile ilgili aklımıza gelebilecek ve merak ettiğiniz birçok soruyu bedelli hocalarımıza yönelttik.

Sorularımızı yanıtlamalarının yanı sıra laboratuvar ortamında da bizleri ağırlayan ve aklımızdaki soru işaretlerini kaldıran İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden birçok yanıt alarak sizleri tatmin edeceğini düşündüğümüz bir görüntü hazırladığımızı söyleyebiliriz.

Çağımızın en çok ilgi gören bahislerinden biri olan kuantum teknolojisine dair inceleme yaptığımız videomuzda aradığınız soruların yanıtlarını bulmanız ve bol bol bilgilenmeniz dileklerimizle hepinize yeterli seyirler diliyor, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne bizleri ağırladıkları için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

Başa dön tuşu