MusicLM Tanıtıldı: Sıfırdan Müzik Üretmek Hiç Olmadığı Kadar Kolay!

Google geçtiğimiz günkü etkinlikte MusicLM adlı yeni yapay zekâ müzik üretim aracının lansmanını gerçekleştirdi. Bu yenilikçi araç, kullanıcı tarafından verilen komutlara göre enstrümantal ve vokal parçalar oluşturabiliyor.

MusicLM’den perili bir evden gelen, yaylıların kullanıldığı gerilim dolu bir melodiden, neşeli ritimlere sahip canlı bir parti müziğine kadar farklı türlerde müzik kompozisyonları isteyebilirsiniz.

MusicLM’in Bazı Sınırlamaları Var

MusicLM Tanıtıldı: Sıfırdan Müzik Üretmek Hiç Olmadığı Kadar Kolay!

Bu yeni araç umut verici olsa da bazı sınırlamaları var. Örneğin belirli bir sanatçının tarzına göre müzik üretemiyor. Bu nedenle MusicLM’den Lil Nas X ya da Taylor Swift gibi bir şarkı yaratmasını bekleyemezsiniz.

MusicLM’in bir başka sınırlaması da yarattığı parçaların biraz jenerik hissettirmesidir. Bunun nedeni yapay zekâ algoritmasının daha önce duyduğu müzikleri bir araya getirmesinden kaynaklanıyor ancak bu, jeneratif yapay zekâ araçlarında yaygın bir sorundur ve MusicLM yine de müzik projeleriniz için harika bir başlangıç noktası sağlamayı başarıyor.

Peki siz bu yeni yapay zekâ aracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Google I/O'23 Öne Çıkanlar: Android 14, Pixel 7a, Bard ve Dahası!
TEKNOLOJİ

Google I/O’23 Öne Çıkanlar: Android 14, Pixel 7a, Bard ve Dahası!

Gerçekleştirilen Google I/O 2023 etkinliğinde hem yapay zeka alanında hem de Pixel cihazlarında birçok yeni ürün tanıtıldı.

Başa dön tuşu