Microsoft, ‘Yapılacaklar’ı Mac Cihazlara Getirdi

Microsoft, 2017 yılında yaptığı açıklama ile ‘Yapılacaklar’ uygulamasını geliştirmek için bünyesine kattığı Wunderlist şirketini kapatacağını duyurdu. O vakitten bu yana Yapılacaklar uygulamasını geliştirmeye devam eden Microsoft, uygulamasını Windows, iOS, Android ve web’de kullanıma sunmuştu. Uygulama bugünden itibaren Mac’te de kullanılabilecek.

Uygulamanın Mac App Store’da da yayına girdiğini bildiren Microsoft, birinci sürümünden birçok özelliği içerisinde bulundurduğunu bildirdi. Bu özellikler ortasında vazife oluşturma ve yönetme, çevrimiçi çalışma, liste paylaşma, etiketlerden yararlanma ve daha birçok şey bulunuyor.

Uygulamanın Mac sürümü tıpkı vakitte birçok kısayolu da barındırıyor. Örneğin ⌘2 (cmd + 2) kısayoluyla uygulamayı küçülterek liste görünümünü etkinleştirirken ⌘1 (cmd + 1) kısayolu aracılığıyla tüm listelerinize geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Apple’ın bu ay gerçekleştirdiği Worldwide Developer Conference’ta şirket, Project Catalyst isimli yeni araçlarını da duyurdu. Bu araç sayesinde geliştiriciler iPad uygulamalarını mevcut kod temelini geliştirerek Mac’e uyumlu hale getirebilecek. Örneğin Twitter, Cuma günü yaptığı açıklamada Twitter uygulamasını Mac’e uyarlayacağını bildirdi.

Başa dön tuşu