Microsoft, Windows 10 v1903 Geliştirme Bloğunu Duyurdu

Microsoft’un olağan güncellemeleri iki seferdir önemli meselelere sebep oluyor. Ekim güncellemesinin yaşattığı sıkıntılardan sonra Mayıs 2019 güncellemesi de sorunlarla gündeme gelen bir güncelleme oldu. Microsoft da bu meseleleri çözmek için, aşikâr aygıtları etkileyecek bir geliştirme bloğu yayınlamaya karar verdi.

Microsoft, aygıtların güncelleme alamaması konusunda AMD RAID şoförlerini suçlamıştı. Şirketten gelen açıklamaya nazaran öbür sebepler de güncellemenin alınmasını engellemiş olabiliyordu.

Firma, yeni olmayan yahut uyumsuz BattlEye yazılımlarına sahip aygıtlar için güncellemeleri engelledi. Microsoft, kullanıcılarının bu yazılımı son sürümüne güncellemelerini istiyor.

Blok ile birlikte kimi AMD RAID versiyonlarında karşılaşılan sorun da çözülmüş olacak. Microsoft, indirme sürecini elle gerçekleştirebileceğinizi ve bu güncelleme ile önemli stabilite sıkıntılarını çözebileceğinizi söylüyor. Ayrıyeten AMD RAID versiyonlarını güncellemekte de fayda var.

Microsoft ayrıyeten kimi Intel şoförler ile problemler yaşandığının da farkında ve bu sorun da yeni blok ile çözülecek. Intel’in sitesinden uyumsuz şoförleri de güncellemek yararlı olacak.

Son olarak yazılım güncellemeleri sırasında harici SD kart ya da USB takılı aygıtlarda güncellemelerin başarısız olabileceğini belirten Microsoft, bu türlü aygıtlarda güncellemeye müsaade vermiyor.

Başa dön tuşu