Microsoft, Windows 1.0 İçin Özel Bir Video Paylaştı

Nostalji meraklısıysanız Windows’un Twitter hesabından paylaşılan yeni bir görüntü sizi keyifli edebilir. Microsoft, bugün Twitter hesabında birinci Windows olan Windows 1.0’ın tanıtım görüntüsü niteliğinde bir görüntü paylaştı. Twitter gönderisinin açıklamasında MS-DOS Executive ve saat üzere ikonik özellikler, güya piyasaya yeni sürülüyormuş izlenimi yaratan bir ibare yer aldı.

Aslına bakacak olursanız görüntüde işletim sistemine ilişkin hiçbir gereç bulunmuyor. Yalnızca işletim sisteminin bugüne kadar kullandığı logolar, aykırı kronolojik bir yapıda gösterilerek geçmişe bir seyahat yapılıyor. Bu ortada görüntü, Twitter’da paylaşıldıktan sonra Windows’un Twitter profil fotoğrafı da Windows 1.0’ın logosu yapıldı.

Böyle bir görüntünün neden yapıldığı şimdi bilinmiyor ancak büsbütün cümbüş için yapıldığı varsayım ediliyor. Tahminen de bu sene 1 Nisan latifesi yapmayan Microsoft, bu açığı bir biçimde kapatmaya çalışıyordur. Daha da farklı bir teori, yayınlanan görüntünün Stranger Things’in yeni dönemiyle ilgili olduğu. Bildiğiniz üzere dizinin yeni dönemi 1985 yılında geçecek. Windows 1.0 da tam olarak bu senede piyasaya çıkmıştı.

Başa dön tuşu