Microsoft ve Activision Blizzard Birleşmesinde Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

Teknoloji devi Microsoft, Activision satışı konusunda stratejik bir hamle yaparak teknoloji dünyasının merakla beklediği birleşmeyi erteledi. Şirket, satın alma işleminin resmi kurumlardan onay almasına zaman tanımak için bunu yaptığını söyledi.

Karar hakkında resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Activision Blizzard’ın Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lulu Cheng Meservey, anlaşmanın üç ay uzatıldığını duyurdu. 

Cheng Meservey, “Küresel düzenleyici onaylar ve şirketlerin CMA’nın Birleşik Krallık’taki endişelerini gidermek için mevcut çözümler olduğunu artık kabul ettiğine olan güveni göz önüne alındığında, Activision Blizzard ve Microsoft yönetim kurulları şirketlere anlaşmayı 18 Ekim sonrasına kadar feshetme yetkisi verdi.” dedi.

Açıklanan bu duyuru kamuoyu tarafından bekleniyordu, bugün yapılan açıklamayla birlikte resmiyete kavuştu. Microsoft’un almış olduğu bu karar teknoloji şirketinin FTC ve Avrupa Komisyonundan onay alarak yoluna devam etmenin daha doğru olacağını düşündüğünü gösteriyor.

Karar sonrasında detaylı bir açıklama yapan Microsoft başkanı Brad Smith, Microsoft, anlaşma 29 Ağustos’tan önce kapatılmazsa Activision Blizzard’a 3,5 milyar dolar, 15 Eylül’den önce kapatılmazsa 4,5 milyar dolar ödemek zorunda kalacak.

Smith, “Avrupa Komisyonu ve diğer düzenleyicilerle üzerinde anlaşmaya varılan tüm taahhütleri yerine getireceğiz ve Birleşik Krallık’ta gündeme getirilen konularda CMA ile çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Telkoder Microsoft'u Mahkemeye Vermeye Hazırlanıyor
İNTERNET

Telkoder Microsoft’u Mahkemeye Vermeye Hazırlanıyor

Türkiye’de faaliyet gösteren veri merkezlerinin sorunlarını çözmeye çalışan Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (Telkoder) geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki veri akış merkezlerinden sorumlu CISPE ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Sizce Microsoft’un almış olduğu bu karar teknoloji piyasasına nasıl yansır? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu