Microsoft, Office Insider’a Yeni Bir Güncelleştirme Getirdi

Güncelleştirmede birinci gözümüze çarpan özellik; Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote uygulamalarına yeni simgeler getirilmesi oldu. Geçen sene yeni simgelerin geleceğini duyuran Windows, birebir vakitte bu simgelerin birçoğunu daha evvelce Süratli kademedeki Insider kullanıcıları için kullanıma sunmuştu. Güncelleştirmeyle birlikte OneNote simgesi, UWP uygulaması için de kullanılabilir oldu. Yeni dizaynlarına kavuşan simgeler, artık aşağıdaki halde görünecek.

Bu özelliğe ek olarak yeni gelen uygulamayla birlikte kullanıcılar, artık Office Word, Excel, PowerPoint, Access, Project ve Visio’nun başlık çubuğuna eklenen hesap değiştiricisi seçeneği ile birden çok ferdî hesabı ve kurumsal hesabı daha kolay yönetebilecek.

Outlook’a eklenen kolaylaştırılmış şerit ile kullanıcılar, en çok kullandıkları seçenekleri pencerenin üst kısmından görüntüleyebilecek ve şeride diledikleri seçeneği sabitleyebilecekler. Ayrıca Outlook seçenekleri artık bulut sistemine kaydedilebilecek. Böylece kullanıcılar, öteki bir aygıttan giriş yaptıklarında Odaklanmış Gelen Kutusu üzere özellikler üzerinde yapılan tercihler kaybolmayacak.

Windows kullanıcıları için Word’e yeni bir Odak modu gelecek ve Kullanıcı Arabirimi Ögeleri’nin (UI) büyük bir kısmını uygulama penceresinden kaldıracak. Kullanıcılar bu sayede ögelerdense eriştikleri evraka odaklanabilecekler. Mac kullanıcılarında bu özellik evvelce bulunuyordu. Bunların dışında, beyaz ya da siyah art planlara odaklanmakta zorluk yaşayan kullanıcılar için evraklara yeni art plan rengi seçenekleri eklenecek.

Son olarak Access uygulaması artık Microsoft Graph’ı data kaynağı olarak kullanabilecek ve kullanıcıların masaüstü bilgi tabanlarına daha uyumlu ve bağlamsal datalar getirebilecek.

Başa dön tuşu