Kripto piyasalarındaki tedirginlik, soğuk cüzdanlara ilgiyi artırdı!

Geçtiğimiz haftalarda en güçlü borsalardan biri olarak görülen FTX’in batmasıyla pek çok yatırımcı mağdur olmuştu. Bu durum soğuk cüzdanlara eğilimi arttırdı.

FTX’in çökmesiyle yatırımcıların piyasalara olan itimadı bir defa daha azalırken, soğuk cüzdanlara olan ilgi arttı. O denli ki soğuk cüzdan satışlarında son devirlerde artış yaşandığı bildirildi. Varlıklarını borsada tutmayı tercih eden yatırımcıların pek birçok, FTX olaylarının akabinde ne kadar büyük bir yanılgı yaptıklarını anladılar. Bu sebeple donanım cüzdanlarının ehemmiyeti bir defa daha arttı.

Soğuk cüzdanlara olan ilgi arttı

Son periyotlarda kripto para piyasalarında yaşanan tedirginlik ve iflas durumları, piyasalarda süreç yapan kullanıcılar ortasında inançsız bir durum oluşturdu. Yatırımcılar borsaların batma ve paralarının yok olmasına karşı soğuk cüzdan kullanmayı tercih etmeye başladılar. Özel giriş bilgileri olan ve kripto varlıkları saklamak için çevrimdışı bir ortam sunmak ismine özel olarak tasarlanan donanım cüzdanları, dijital ataklara karşı daha sağlam bir tahlil olarak tercih edilmektedir. Donanım cüzdanlarını tercih eden kullanıcılar, ferdî olarak denetim edebildikleri merkeziyetsiz borsalarda varlıklarını saklarken, çarçabuk süreç yapabiliyorlar.

Çevrimdışı olarak çalışan bu donanım cüzdanları, kullanıcıların bilgilerini ve özel şifrelerini farklı şahıslardan saklamaları halinde hırsızlık ve dışarıdan müdahale üzere durumlara karşı özel bir güvenlik duvarı fonksiyonu görmektedir. Bunlar ortasından en kıymetlisi ise Ledger yaklaşık olarak 8 yıldır tüm kripto paraların yüzde 20’lik kısmını itimat içerisinde tutuyor. Genel merkezi Paris ve Vierzon’da olan Londra, New York, Singapur ve Portland’da ofisleri bulunan Ledger, bireylerin yahut şirketlerin kripto varlıkları satın almak, takas etmek, yönetmek üzere muhtaçlıkları karşılamak için 180’den fazla ülkede 5 milyondan fazla adet satmıştır. Markanın donanım cüzdanları serisi de olmak üzere, daha pek çok eser ve hizmet geliştiren geniş bir takıma sahip olan Ledger, bu alanda en çok tercih edilen marka pozisyonundadır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu