İşte İngilizcenizi geliştirecek 10 dizi!

İngilizcenizi geliştirmek için yabancı dizi mi arıyorsunuz? O zaman tam da size göre bir haberimiz var!

Hepimiz, sadece İngiliz ve Amerikan televizyon programlarını izleyerek İngilizce öğrenen aktris Mila Kunis gibi ünlülerin hikayelerini duyduk. Sadece alt yazılardan bir dil öğrenmek oldukça zor olsa da, İngilizce öğrenirken, bir TV dizisi izlemek en yeni argodan kulağa özgün gelen bir aksana kadar her şeyi özümsemenize yardımcı olabilir.

İşte İngilizce öğrenmek için en iyi 10 dizi önerisi:

Friends

10 yıl yayında kaldıktan sonra 2004’te Friends sona erdiğinde hepimizden bir parça öldü. Friends, belki de dünyadaki en iyi Amerikan sitcom’udur. Hala izlemediyseniz ve aynı zamanda İngilizceniz için bir şey yapmak istiyorsanız bu dizi tam sizlik.

Game of Thrones

Fantastik, ortaçağ savaşları veya ejderhalar hayranı olmasanız bile, yine de bu diziyi izlemeniz gerekiyor. Seri, kelimenin tam anlamıyla ihtiyacınız olan her şeye sahip: savaş, zombiler, aşk hikayeleri, canavarlar, entrika ve lüks İngiliz aksanları. Çok seveceksiniz!

3. Keeping up with the Kardashians

Herkesin gülmeyi sevdiği bir aile, aynı zamanda modern İngilizce argo öğrenmenin en iyi kaynaklarından biri bu dizi.

Sex and the City

New York’ta yaşamak isteyen herkes, dört kadın arkadaş ve kendilerini içinde buldukları saçma durumlar (genellikle komik, bazen üzücü) hakkında bu romantik komedi dizisini izlemeli. Artı tarafta, her zaman gerçekten iyi giyinirler ve Manhattan’daki tüm iyi brunch yerlerinin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu