iOS 13’ün Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Apple’ın bu yılki WorldWide Developer Conference (WWDC) aktifliğinin tarihi, 3-7 Haziran olarak açıklanmıştı. San Jose, Kaliforniya’da bulunan McEnery Convention Center’da yapılacak olan aktivitenin basın davetiyeleri de dağıtılmaya başlandı. Bu davetiyeler, iOS 13'ün 3 Haziran tarihinde tanıtılacağını ortaya çıkardı.

Bu davetiyelerde yer alan notlara nazaran Apple, iOS 13 hakkında birinci kez açıklamalar yapacak. Bu açıklamalara yeni özellikler, beta versiyonunun yayınlanma vakti üzere mevzularda yapılacak olanlar da dahil. İsteyen iPhone kullanıcıları beta basamağında iOS’u test edebilecekler. Yeni taşınabilir işletim sisteminin bu yıl sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

iOS 13’ün kendi içerisinde bir karanlık mod ile geleceği konuşuluyor. Son devirde kullanıcıların çabucak her uygulama ve yazılımdan karanlık mod talebi bulunuyor. Android Q da beta versiyonunda bu türlü bir karanlık mod ile geldi.

Etkinlikte Apple’ın, başka işletim sistemlerinin de yeni versiyonlarını açıklaması şaşırtan olmayacaktır. Akıllı saatler için yeni, App Store dstekleyen bir watchOS, akıllı televizyonlar ve Apple tv için tvOS ve bilhassa yeni iPad’lerde kullanılacak bir macOS açıklanması ihtimaller dahilinde bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan aktiflikte daha çok yazılımlara odaklanılmış, ABD’li dev sırf MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını yenilemişti. Bu yıl da misal bir aktiflik görebiliriz lakin Apple’ın “bir şey daha” açıklamak konusundaki maharetini göz arkası etmememiz gerekiyor. Aktiflikte sürpriz açıklamalar da gelebilir.

Başa dön tuşu