İngiltere, kripto düzenlemelerinde hızlanıyor

Kripto para kullanımı her geçen gün artmaya devam ederken, ülkeler de kendi kripto para düzenlemeleri üzerinde süratle çalışmalara devam ediyor.

Kripto para düzenlemesi konusunda süratle çalışmalarına devam eden isimlerinde başında İngiltere geliyor. Kripto düzenlemesine dair çalışmaları içerecek olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar, yeni yasa tasarısı hakkında çalışmalara devam ediyor.

İngiltere, kripto düzenlemelerinde hızlandı

Kripto para konusunda merkez olma planları için adım adım ilerleyen İngiltere, kripto para düzenlemesi konusunda çalışmalarını hızlandırdı. Bir Hazine sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’nin düzenleyicilere kripto para üzerinde daha fazla yetkiye sahip olacak geniş kapsamlı içeriklere sahip Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın (FSMB) önümüzdeki bahara kadar yasalaşacağından kelam etti.

Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası için hali hazırda Avam Kamarasında tartışıldı ve tasarının ikinci okunmasında parlamentonun üst kanadı olan Lordlar Kamarası’nda 10 Ocak’ta gerçekleşecek. Bu etabın akabinde ise Lordlar Kamarası’ndan gelen rastgele bir değişikliğin de göz önünde bulundurulacağını Avam Kamarası’na geri gönderilecek. Her iki meclisinde husus hakkında birebir düşünmesi karşısında, yasa tasarısı kabul edilmeden evvel yasa haline getirilecek son düzenlemesi Kral III. Charles’a gönderilecek. Hazine sözcüsü bahisle ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı: 

Bu, elbette kıymetli bir kilometre taşı ve dalı yöneten AB (Avrupa Birliği) yasasının külfetli sayfalarının yürürlükten kaldırılması ve değiştirilmesi, kripto varlık teknolojisini benimsemeye yönelik tedbirler dahil olmak üzere, yasa tasarısındaki kararlarda kıymetli ilerleme kaydetmemizi sağlayacak.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu