Google Dokümanlar’a Uzun Zamandır Beklenen Bir Özellik Geldi

Google Dokümanlar, belgeler üzerinde işbirliğini çok daha kolay bir hale getirdi. Zira artık uygulama, sürüm numaralarına bakılmaksınız tıpkı dökümanı farklı insanların birebir anda düzenlemesine müsaade veriyor. Lakin servisi kullanmadığınız ve mahallî olarak kaydedilmiş evraklara güvenmeniz gereken vakitler da olacak. Microsoft Word bunu yıllardır yapsa da, Google bunda geç kalmıştı. Bu atılımla rakiplerine yetişmiş oldu.

Yeni eklenen özellik, iki başka belgeyi web arayüzünden karşılaştırmanızı sağlıyor. Bunu gerçekleştirmek için Dokümanlar’da bir doküman açın, Araçlar > Dokümanları karşılaştıra tıklayın ve karşılaştırmak istediğiniz versiyonu seçin. Bu sayede dokümanda yapılan düzenlemelerin gösterildiği yeni bir evrak oluşturulacak ve görmekte zorluk çekmeyeceksiniz.

Kullanılabilirlik açısından bu özellik, bugünden itibaren kullanıma açık olacak. Tüm kullanıcıların özelliğe tam olarak erişmesi ise Temmuz ayının başlarına kadar sürebilir. Son olarak Google, taşınabilir uygulamasının dokümanları kolay kolay karşılaştırıp karşılaştıramayacağına dair bir bilgi vermedi.

Başa dön tuşu