Google Arama Motorunda Muhtemelen Keşfetmediğiniz Özellikler

Özel günlerde kullanıcılara hazırladığı sürpriz Doodle'lar ile gönülleri fetheden ve bünyesinde barındırdığı sürpriz yumurtalarla da ilgi çekmeyi başaran Google'ın, arama motoruna yerleştirdiği ve daha evvel keşfetmediğinizi düşündüğümüz 10 özelliğini sizler için derledik. Haberi okuduğunuz sekme açık olacak halde, her yeni adımda sizler de bu değişik özellikleri bizlerle deneyebilirsiniz.

1. Solitaire

Google'ın arama penceresinde 'Solitaire' yazarsanız, Microsoft'un bu klasik kart oyununu Google üzerinden oynayabilirsiniz.

2. OXO

Google üzerinden oynayabileceğiniz bir öteki oyun da OXO… Arama penceresine 'Tic Tac Toe' yazmanız kâfi.

3. Eğik Google

Kelime manası 'eğik' olan 'a skew' sözünü birleşik olarak 'askew' halinde yazarsanız, Google birazcık yamulacak.

4. Mario'ya Hürmet Duruşu

Arama penceresine 'Super Mario Bros' yazın ve sağdaki fotoğrafların altındaki soru işaretine tıklayın. Bakalım ne oluyor?

5. Hürmet Duruşu v2: Sonic

Bu sefer de arama kısmına 'Sonic the Hedgehog' yazın. Bu sefer tıklamanız gereken yer fotoğrafların altındaki minik Sonic resmi…

6. Yerim Seni Google!

Google'ın muhtemelen en çok ilgi çeken sürpriz yumurtalarından biri… Arama penceresine 'Zerg Rush' yazmanız kâfi.

7. Pacman

Google, Pacman efsanesini de unutmamış. Aramaya tabi ki de 'Pacman' yazmanız kâfi.

8. Gerilim Çarkı

2017 yılında adeta bir fenomene dönüşen gerilim çarkı Google'a da bulaşmış. 'Spinner' yazdıktan sonra geriliminizi Google üstünden giderebilirsiniz.

9. Atari Breakout

Okuldaki bilgisayarlarda DxBall oynayanlar ortamızda mı? Şayet hatırlıyorsanız, Google Görseller'e gidip 'Atari Breakout' yazarak eski günleri yadedebilirsiniz.

10. Müzisyen Dostu Google

Eğer siz de müzikle haşır neşirseniz ve başınızda bir metronom yoksa; Google bunun için de yanınızda. Arama penceresine 'Metronome' yazdıktan sonra, BPM'ini sizin belirleyeceğiniz bir halde metronom açabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz 10 farklı Google sürprizi bunlardı. Sizler de bizim bilmediğimiz farklı bir sürpriz yumurta biliyorsanız yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu