FTX Token’in (FTT) sonu LUNA gibi mi olacak?

Binance, süreç hacmiyle en büyük üçüncü kripto para borsası olan FTX’i satın alacağı haberleriyle, yatırımcılar ve piyasalarda önemli bir düzensizlik yaşandı.

FTX kripto borsasının lokal tokeni FTX Token (FTT) günün erken saatlerinde yüzde 32’lik bir düşüşten tekrar yükselişe geçmeye çalışıyor. Üst taraflı hareketlilik uzun mühlet devam etmeden son buldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) rakip borsa FTX’i satın alacağına dair haberi Twitter üzerinden yayınladı. Tweet’in yayınlanmasının akabinde FTT token fiyatı ani bir yükselişe geçti ve dakikalar sonra ise sert bir düşüş yaşadı.

FTT düşüşü sürüyor

Yazının hazırlandığı dakikalarda Binance borsasındaki bilgilere nazaran FTT yüzde 75 düşüşle 5,3 dolar üzerinden el değiştiriyor. Büyük bir satış baskısı, tokenin tüm borsalarda satılmasıyla bir ortaya gelince, tokenin tüm bedelini kaybetme mümkünlüğü çok daha artıyor. Borsada yaşanan ani hareketler karşısında FTT’nin 0’a düşmesi ve yeni bir Terra LUNA olayının yaşanması bekleniyor. 

Binance’ın mahallî tokeni BNB fiyatı piyasanın hareketliliği nedeniyle düşüş yaşamış olsa da, Binance borsasının günün sonunda büyük kar sağlaması bekleniyor. Şu anda dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, FTX’i satın almasının akabinde tüm rakiplerinin daha da önüne geçebilir. Bir öbür açıdan ABD orta seçimleri, gelecek hafta içerisinde açıklanacak ABD TÜFE enflasyon datalarının tesiri, ABD pay senetlerindeki gerginlik kripto para piyasasında tedirginlik yarattı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu