FTX kurucusu Sam Bankman-Fried tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde kripto borsası FTX’in ortağı olan Sam Bankman- Fried ABD Temsilciler Meclisi’nde tabir vereceğini açıklamıştı. Çöken kripto borsasının kurucu ortağı tabir vermenin arefesinde Bahamalar’da tutuklandı.

Bugün tabir vermesi beklenen FTX kurucusu Sam Bankman- Fried iflas müddeti boyunca şahsî Twitter’ı ve medya aracılığı ile birçok durum ile ilgili ileti vererek, çeşitli yorumlarda bulunmuştu.

Sam Bankman- Fried tutuklandı

İngiliz haber ajansı Reuters’a açıklamada bulunan yetkiler Sam Bankman- Fried’ın ABD’ye iade edilmesini beklediklerini belirttiler. Bununla birlikte yetkililer Bankman- Fried ile ilgili suçlamalar ile ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadılar.

Durum ile ilgili New York Savcılığı, “Bugün erken saatlerde Bahamalı yetkililer ABD hükümetinin talebiyle Samuel Bankman-Fried’ı yakaladı” açıklaması ile gelişmeyi doğruladılar. Tıpkı vakitte Sam Bankman- Fried’ın “Finansal Suçlar” kapsamında tutuklanarak, ABD ve Bahamalar’daki kanunları ihlal ettiği belirtildi.

Sam Bankman-Fried’ın Bahamalar’da bu lüks villada kaldığı belirtildi. Biliyorsunuz ki kripto para borsası FTX’in geçtiğimiz ay iflas etmesinden ötürü birçok kullanıcı parasına ulaşamamıştı. FTX, yaklaşık 6 milyar doları bünyesinde bulunduruyordu. Hala parasını alamayan kullanıcılar var ve uzmanlar bu parasının yalnızca çok az bir kısmını geri alabileceklerini öngörüyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu