Facebook, Pythia İsimli Yeni Yazılım Çerçevesini Duyurdu

Facebook, öbür teknoloji şirketleri üzere yapay zeka teknolojileri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçmiş devirlerde, geliştiricilerin işlerine yarayabilecek pek çok yapay zeka yazılım çerçevesi oluşturan Facebook, bugün yeni bir yazılım çerçevesi oluşturduğunu duyurdu. Geliştiricilerin faydalanabilmeleri için açık kaynak kodlu olarak paylaşılan yazılım çerçevesi, Facebook'un daha öncelerden oluşturduğu PyTorch'un üzerine eklendi ve bu yazılım iskeletine de Pythia ismi verildi.

Pythia, yapay zeka modellerinin daha süratli bir biçimde oluşturulmasını, çoğaltılmasını ve öbür modellerle kıyaslanmasını sağlar. Gaye noktası görseller olan Pythia, bu görsellerle ilgili soruları yanıtlayabilir, görsellerle ilgili açıklama yazıları oluşturabilir. Ayrıyeten Pythia yardımıyla kimi ölçümler yapılabilir, zamanlamalar kurulabilir.

Facebook tarafından yapılan açıklamalarda Pythia'nın, yapay zeka teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak için oluşturulduğu belirtilirken, Pythia'nın gelişimine dayanak vermeye devam edecekleri tabir edildi. 

Eğer Pythia'ya ulaşmak isterseniz, çabucak buradan erişebilirsiniz.

Başa dön tuşu