Elon Musk, Twitter’da Çalışan Sayısını Açıkladı

Popüler toplumsal medya platformu twitter geçtiğimiz yıl ünlü milyarder Elon Musk tarafından satın alındı. Twitter, yapılan yenilikler ve Elon Musk’ın paylaşımları sayesinde gündemden bir türlü düşmüyor. Paylaşımlara bir yenisi daha eklendi ve Elon Musk şirkette çalışan sayısı hakkında açıklama yaptı.

Twitter sahibi Elon Musk, günlerdir platformun yenilenmesi için farklı çalışmalarını paylaşıyor. Bu yeniliklerden biri de şirkette etkin çalışan sayısında azaltma yapılması oldu. Twitter çalışanları ve üst seviye yöneticilerinden kimileri istifa etmeye zorlandı kimileri da kovuldu. Bu olaylar ardından birtakım işçiler kendi isteği ile istifa ettiğini bildirerek şirketten ayrıldı. 

Elon Musk

Musk’ın orijinal bir takım kurduğunu belirtmesi üzerine akıllarda soru belirdi: Şimdiki Çalışan sayısı kaç oldu?

Ünlü iş adamı Elon Musk Twitter’ı satın aldığında yaklaşık 7 bin üzerinde çalışan olduğu biliniyordu. Şirketin el değiştirmesinden sonra olan reklam krizi nedeniyle maliyetleri dengelemesi gerektiğini açıklayan CEO. 3 bin 500 çalışanı işten çıkardı. Tabiatıyla istifa eden şahıslar de oldu ve şirketin etkin çalışan sayısı 2 bin 300 kişi olarak belirtildi.

Twitter Çalışamaz Hale Gelebilir!

CNBC’ye konuşan eski twitter çalışan bir mühendis çalışan kaybı ile ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “ Şirket yeni özellikler geliştirirken hizmetini sağlam bir formda sürdürmesi zorlanacak. Şirketin kod tabanının çok geniş ve çeşitli olmasından ötürü ve farklı platformlar ve programlama lisanları hakkında bilgi gerektirdiği için Twitter’ın farklı kısımlarını çalışır durumda tutmaları güç olacaktır.”

Elon Musk: Çalışan Sayısı Kâfi.

Ünlü Milyarder tüm haberlere yanıt mahiyetinde bir açıklama yaptı. twitter gönderisinde “Hala inanç ve güvenlik üzerine yüzlerce çalışan ve bir kaç bin işçi mevcut. Başka şirketimde Twitter’dan daha az insan çalışıyor.” kelamları ile çalışan sayısının kâfi olduğunu belirtti.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu