Elon Musk Twitter CEO’luğunu Bırakıyor: Yerine Kim Gelecek?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, geçtiğimiz yılın en sansasyonel olaylarından biri olmuştu. Sosyal medya platformunun başına geçtiğinden beri birçok kesmi kızdıran radikal kararlar alan ünlü milyarder, CEO’luk görevinden çekildiğini açıkladı.

Kendisini “Twitter’ın Şefi” olarak tanıtan Elon Musk, X ve Twitter’ın CEO’luk görevinden ayrıldığını ve yerine başkasının geleceğini söyledi.

Yeni CEO Kadın Olacak

Bugün yaptığı paylaşımda yeni bir CEO’yu işe alacağını söyleyen Musk, X/Twitter’ın başındaki ismin 6 hafta içerisinde değişeceğini belirtti. Henüz Twitter’ın başına geçecek isim belli olmasa da Elon Musk’ın dişil zamir kullanması, firmanın başına bir kadının geçeceğini doğruladı.

Elon Musk, şirketteki Yönetici Başkanı, CTO, yazılım hizmetleri sorumlusu olmaya devam edeceğini söyledi. Daha önce Twitter CEO’luğu konusunda MrBeast ile şakalaşan Elon Musk’ın yeni tercihi ise merak konusu. Yeni yöneticinin ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Twitter Circle'da Yaşanan Büyük Sorun: Özel Tweetler Herkese Göründü!
SOSYAL MEDYA

Twitter Circle’da Yaşanan Büyük Sorun: Özel Tweetler Herkese Göründü!

Twitter, bir güvenlik hatasının Twitter Circle adı verilen küçük bir güvenilir arkadaş grubuna yönelik tweetlerin herkese açık olarak görülmesine neden olduğunu doğruladı.

Yakında Twitter Takipçi Sayınız Düşebilir: İşte Nedeni!
SOSYAL MEDYA

Yakında Twitter Takipçi Sayınız Düşebilir: İşte Nedeni!

Son aylarda en çok değişiklik gösteren sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yakın zamanda yine radikal bir karara imza attı.
Bugün kendi hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk, birkaç yıldır aktif olmayan hesapları silmeye başladıklarını açıkladı.

Başa dön tuşu