Elon Musk mavi tike düzenleme getiriyor

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın almasının akabinde pek çok yenilik ile gündeme geldi. Ünlü CEO artık ise mavi tike yeni düzenleme getirecek.

Eleştiri alan en büyük özelliklerden biri paralı mavi tik özelliği oldu. Paralı mavi tik alabileceğiniz Twitter Blue özelliği bir mühlet sonra gelecek formunda açıklama yapılmıştı. Artık ise kelam konusu bu özelliğin tekrar ne vakit kullanılabilir olacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra mavi tikli dolandırıcıların önüne geçmek için takip edilecek yol aşikâr oldu. Adeta Elon Musk’ın dünyası haline gelen en tanınan mikroblog platformu Twitter ile ilgili dikkat çeken bir durum yaşandı. Birkaç gün evvel askıya alınan Twitter Blue isimli abonelik sistemi ile ilgili Musk, yeni bir açıklama yaptı. Hususla ilgili yapılan açıklama, Twitter Blue’nun ne vakit yine kullanılabilir olacağını gösteriyor.

Twitter Blue, platformun birinci duyurulan özellikleri ortasındaydı. Kullanıcılar, bu abonelik sistemi ile bir arada birtakım ayrıcalıklara sahip olacak. Elon Musk, daha sonrasında Twitter Blue abonelerinin doğrulanmış hesap rozeti de alabileceğini belirtti. Ama ödemeyi yapan herkesin mavi tik alması, kimin gerçek kişinin düzmece hesap olduğu karmaşasını beraberinde getirdi. Durum bu türlü olunca ise Twitter Blue’nun askıya alınmasına karar verdi.

Twitter Blue, 29 Kasım’da sunuluyor

Elon Musk tarafından hususla ilgili yapılan açıklamalara bakıldığında “Twitter’ın doğrulama sistemi 29 Kasım’da tekrar başlatılacak” halinde telaffuzlar bulunuyor. Açıklamanın devamında ise

Doğruladıktan sonra insanların isimlerini değiştirmelerine müsaade verecek misiniz?”

şeklinde bir soru soran bir kullanıcıya karşılık veren Musk,

“Doğrulanmış isminizi değiştirmek, ismin Hizmet Şartları’na uygunluğu Twitter tarafından onaylanana kadar onay işaretinin kaybolmasına neden olacaktır” diye devam etti.

29 Kasım günü, Twitter’daki gerçek-sahte hesaplar hakkında çıkan tartışmaları sona erdirecek bir tarih olacak üzere gözüküyor. Lakin her şeye karşın, doğrulanmış hesap rozetinin artık parayla alınabilecek olması, riskin büsbütün ortadan kalkmayacağını gösteriyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu