Elon Musk, İlk Kez İnternet Uydularının Fotoğrafını Paylaştı

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda FCC’den onay alan ultra süratli internet uydularının birinci fotoğrafını bugün tüm dünyayla paylaştı. Bir adet SpaceX Falcon roketine dizilmiş 60 uydunun fotoğrafını paylaşan Elon Musk, uydular hakkında yeni bilgileri de takipçilerine bildirdi.

Elon Musk’ın açıklamalarına nazaran SpaceX, roketini Çarşamba günü fırlatmayı planlıyor. Musk, bu bilgiye ek olarak fırlatma gününe kadar daha fazla bilginin geleceğini de açıklamasına ekledi.

2015 yılında birinci kere duyurulan plan, kısa vakitte 12.000 uyduluk bir filo haline geldi. Elon Musk maksadına ulaşır ve misyon başarılı bir biçimde sonuçlanırsa dünya üzerindeki internet 40 kat daha süratli bir hale gelecek. Uydular yörüngede bulunduğu için insanların nerede oturduğuna bakılmaksızın yüksek internet hızları elde edilecek. Son olarak SpaceX ve Elon Musk'ın internet hizmetinin fiyatı hakkındaki soruları cevaplamadığını belirtmekte yarar var. 

Elon Musk, bu uçuşun bir çeşit deneme olacağını, dünya üzerinde ortalama bir internet kapsamı sağlayabilmek için bu uçuşun arından 12 fırlatmanın daha gerektiğini de attığı tweet üzerinden bildirdi. Çarşamba günü fırlatmayla ilgili haberleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Başa dön tuşu