Donald Trump kendi kurduğu Truth Social’dan ayrılmak istiyor

Eski ABD lideri Donald Trump Truth Social’dan ayrılmak istiyor. Trump lider adaylığı öncesinde Twitter ve Facebook toplumsal medya platformlarına geri dönmek istiyor.

2024’te tekrar başkanlık yarışına katılmak isteyen eski ABD Lideri Trump toplumsal medyada bir patlama daha yaratarak halkın ve medyanın ilgisini üzerine çekmek istiyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’tan hesabını geri almak istediğini söylemişti ve bunun için dilekçe vermişti . Trump’ın her türlü toplumsal medya gönderisini birinci olarak Truth’a göndermesini mecburî kılan Truth Social ile de bir “sosyal medya münhasırlığı” muahedesi bulunuyor.

Sıfırdan başlamasına yardım ettiği platform olan Truth Social’dan vazgeçmeyi ve bir sefer daha Twitter ve Facebook platformunda yer almak istiyor üzere görünüyor.

Donald Trump neden Truth Social’dan ayrılmak istiyor?

Rolling Stone tarafından yayınlanan haberde “ Bir kaynak, Donald Trump’ın Truth Social mutabakatına atıfta bulunarak “buna gerek kalmayacak” dediğini söyledi. Başka bir kaynak, Trump’ın “taahhütlerde bulunmak istemediğini” söyledi.”

Bu haber Trump’ın kampanya grubunun bir hafta sonra Facebook ana şirketi Meta’ya hesabının blokesini kaldırması için dilekçe verdiğini bildirilmesinden sonra geliyor. Twitter alan Elon Musk, şimdi faal olarak tekrar kullanmasa da Trump’ın hesabındaki yasağı aslında kaldırmıştı.

Truth Social ile Haziran ayında sona ermesi beklenen münhasırlık müddetini Trump’ın tekrar uzatma ihtimali yok üzere görünüyor.Rolling Stone, Eski ABD lideri Donald Trump evvelce haber vermediği sürece mutabakat her altı ayda bir yenileniyor. Bu da, günün yahut gecenin her saatinde tweet atmasıyla tanınan bir adam için ekstra iş manasına geliyor olabilir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu