Dijital Denge Uygulaması Pixel Telefonları Yavaşlatıyor

Google’ın Dijital İstikrar uygulaması, telefonunuzdaki uygulamaların takibini yaparak teknolojik ve olağan yaşantınıza bir istikrar getirmeyi amaçlayan faydalı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama aslında faydalı olsa da birçok Pixel kullanıcısı, uygulamanın istenmeyen yan tesirleri olduğunu belirtti. Reddit’te birçok kullanıcının paylaşım yaptığı bir başlık mevcut. Kullanıcılar, uygulamayı kapattıklarında aygıtlarının performansının gözle görülür formda arttığını belirtti.

Telefonun performansını düşürmek Dijital İstikrar uygulamasının özellikleri ortasında olmaması gerekiyor. Uygulama art planda çalışarak hangi uygulamalarda ne kadar vakit geçirdiğinizin kaydını tutuyor.

Bu bilgiler sayesinde siz de hangi uygulamalar üzerinde gereğinden fazla vakit geçirdiğinizi görebiliyorsunuz. Dahası, uygulama aracılığıyla fazla kullanılan uygulamalar için zamanlayıcı ayarlayabiliyor ya da ekranınızdaki renk ayarlarının otomatik değişerek uygulamanın daha makus görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun bir sonucu olarak da uygulamayı kullanmaktan vazgeçiyorsunuz.

Dijital İstikrar uygulamasının Pixel telefonları yavaşlatması durumu ise önemli manada kullanıcılarda soru işaretleri oluşturmuş durumda. Bu kullanıcıların belirttiği yavaşlama sorunu kanıtlanırsa birçok kullanıcı, olağan koşullarda ziyadesiyle faydalı olan bu uygulamayı telefonlarından kaldırabilir.

Başa dön tuşu