Daha Fazla Android Telefon, Mesajlarda Gemini Kullanabilecek: Şartlar Neler?

Google, Google Mesajlar aracılığıyla Gemini‘ye erişebilen Android telefon sayısını genişletiyor. Bilindiği üzere daha önce bu özellik sadece belirli Pixel ve Samsung Galaxy serisi telefonlarda mevcuttu.

Şimdi ise Google, yardım sayfasını güncelleyerek bu özelliğin daha geniş bir Android telefon yelpazesinde kullanılabilir olduğunu belirtti ancak yine de bazı gereksinimler bulunuyor.

Google Mesajlar’da Gemini Kullanmak İçin Hangi Şartlar Gerekiyor?

Bunlar arasında en önemlisi, telefonunuzun 6 GB veya daha fazla RAM’e sahip olması gerekiyor. Ayrıca 18 yaşında ya da daha büyük olmanız ve RCS mesajlaşmasının açık olması gerekiyor. Ek olarak Gemini’yi kullanabilmek için Family Link veya Google Workspace hesabı tarafından yönetilmeyen kişisel bir hesapla Mesajlar’ın en son sürümünde oturum açmanız ve Gemini’nin desteklediği 165 ülkeden birinde olmanız gerekiyor.

Daha Fazla Android Telefon, Mesajlarda Gemini Kullanabilecek: Şartlar Neler?

Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Google destekli yapay zekâ Gemini’den doğrudan Android telefonunuzun mesajlaşma uygulamasında yararlanabilirsiniz.

Google Mesajlar’da Gemini Nasıl Kullanılır?

Google Mesajlar’da Gemini’yi kullanmak arkadaşlarınızla konuşmaya oldukça benziyor. Mesajlar’da Gemini ile ilk kez konuşuyorsanız, Mesajlar uygulamasını açın, Sohbeti Başlat’a dokunun ve alıcı olarak Gemini’yi seçin. Daha önce bir sohbet başlattıysanız, devam etmek için sohbete dokunmanız yeterlidir.

Sohbet açıkken, yapay zekâ destekli sohbet botuna dilediklerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Mesajlar’daki Gemini, web’dekine çok benzer şekilde çalışıyor, bu nedenle her türden yeteneğini denemeye çekinmeyin.

Google Gemini 1.5 Pro Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Yapay Zeka

Google Gemini 1.5 Pro Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dünyanın popüler arama motoru Google’a ait yapay zeka robotu Google Gemini 1.50 Pro nedir? İşte detaylarıyla Google Gemini 1.5 Pro!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu