Coinbase piyasa değerinde bir ilk yaşandı

Coinbase piyasa bedelinde kıymetli bir düşüş yaşandı ve şirket pahası birinci sefer 10 milyar doların altına düştü

Coinbase, geçen yıl nisan ayında NASDAQ borsasında listelendi ve birebir vakitte birinci listelenen kripto para borsası oldu. Bu gelişmeler kripto para borsasının çok daha tanınan hale geleceğini ve aktifliğini artıracağını düşündürse de gerçek farklı oldu.

Farklı borsalarda yaşanan düşüşler ve iflas kararlarının akabinde kripto para pahasındaki düşüş, Coinbase bedelini de düşürdü. Pazartesi günü pay senedi fiyatı %8,9 oranında kayıp yaşayan Coinbase, böylelikle 41.23 dolar üzerinden süreç görmeye başladı. Pay senetlerindeki paha düşüşü sonrası şirketin toplam piyasa bedeli 9.283 milyar dolara geriledi.

Coinbase piyasa bedeli doruktan çok uzak

Şirketin 9 Kasım 2021 yılındaki dataları, 76.9 milyar dolarlık bir pahaya ulaştığını göstermişti. Gelinen noktada 2021 yılındaki piyasa kıymetinden epeyce uzak kalındığı görülüyor. MarketWatch, Coinbase’in bu yıl şu ana kadar %84 kayıp yaşadığını gösteriyor. Bu yıl 166 oranında düşüş kaybeden Bitcoin ve yüzde 70 oranında düşüş kaydeden Ethereum, borsalar için benzeri kayıpların ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Yaşanan düşüş sonrasında şirketin birinci atağı ise emekçi çıkarmaları oldu. Bu ayın başlarında yapılan açıklamalarda 60 kişinin işten çıkarılacağı belirtilmişti.  Ancak bu şirketin büyük ziyanı için kâfi değil.

iOS için Coinbase indir

Android için Coinbase indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu