Binance Voyager’i satın mı alıyor?

Geçtiğimiz haftalarda kripto para  piyasalarını adeta yerle bir eden FTX – Binance olayları hala tesirlerini sürdürüyor. Bu gelişmeler ortasında Binance için Voyager satın alması gündeme geldi.

FTX’i satın alacağı haberleriyle gündeme gelen Binance, bundan vazgeçmişti. Artık ise iflasını duyuran FTX’in çatısı altında bulunan kripto para platformu Voyager’e satın alma teklifi vereceğini duyurdu. Binance ve FTX, evvelce iflas eden kripto para platformu Voyager’ı satın almak için harekete geçmişti. Bu çabanın kazananı FTX olmuş ve Voyager’ı satın almıştı. Fakat artık FTX’in batmasıyla Voyager tehlikeye düştü ve artık Binance tekrar harekete geçti. 

Android için Binance indir

iOS için Binance indir

Voyager, FTX ve Binance üçgeninde neler yaşanıyor?

Konuyla ilgili aktarılan bilgilere nazaran Voyager, mukaveleyi ihlal etmesi nedeniyle FTX’i mahkemeye verecek. Voyager, geçtiğimiz hafta içerisinde FTX’in çöktüğünü duyurmasının akabinde şirket için teklif verme süreci bir kere daha başladığını duyurdu. FTX, 1 milyar dolarlık bir teklif hazırlayarak Voyager’i satın alma hakkı bulunuyordu. Ama FTX’in yaşamış olduğu bu çöküş, Voyager’in yeni alıcılara kapı açmasında neden oldu. Binance US, bu fırsattan yararlanarak yeni bir teklif hazırlamaya başladı. 

Kripto para piyasaları güçlü bir süreçten geçerken, kripto para piyasaları tıpkı vakitte yeni gelişmeler yaşamaya devam ediyor. Son olarak aktarılan bilgilere nazaran dev kripto para borsası Binance’in Amerikan tarafı Binance.US, iflasını duyurmuş borç verme platformu Voyager Digital için teklif verme kademesine geçti. Voyager tarafından başlatılan bu süreçte Binance, yer almayı düşünüyor. Yeni gelişmelere nazaran Binance US, güçlü projeyi kendi çatısı altına alacak.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu