Binance, FTX’i Satın Mı Alıyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve bir öteki dev borsa FTX son günlerde sık sık gündeme geliyor.

Binance’in Kurucusu ve İcra Heyeti Lideri Changpeng Zhao, elinde bulunan FTX mahallî tokeni FTT’leri satma kararı aldıklarını açıklamasının akabinde piyasalar karışmış ve adeta FTX ile bir savaş başlatmıştır. Bunun üzerine FTX’den de karşılık gecikmedi ve olaylar daha da uzadı. Artık ise CEO Zhao’dan yeni bir bilgi aktarıldı. O denli ki CEO Zhao, süreç hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para borsası olan FTX’i satın almak ismine planlama yaptıklarını açıkladı. Zhao, Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada, FTX’in bugün Binance’den yardım istediğini açıkladı. FTX’in likidite problemleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Zhao hususla ilgili şunları belirtti:

“Kullanıcıları korumak ismine, FTX.com’u büsbütün satın almak ve likidite sıkıntısını gidermeye yardımcı olmak maksadıyla bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık.”

Zhao’nun bu açıklamalarının akabinde FTX’in Üst Yöneticisi Sam Bankman-Fried’de kelam konusu bu gelişmeleri onayladı ve “Binance ile FTX.com için stratejik bir süreç üzerinde mutabakata vardık.” dedi.

Binance ve FTX ortasında bir soğuk savaşı periyodu başladığına dair çıkan söylentilerin çıktığını belirten Bankman-Fried,

“Binance, düzenleyicilerle dal ortasındaki bağları geliştirmeye çalışırken, daha merkezi olmayan global bir iktisada bağlı olduklarını tekraren gösterdi” formunda açıklama yaptı.

Konuyla ilgili elde edilen bilgiler şu an için bu kadar olup, gelecek günlerde ayrıntıların netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu