Binance FTX’i Alma Kararından Vazgeçti! Bitcoin 15 Bin Dolar Seviyelerine Geriledi!

Günlerdir kripto para piyasalarını olumsuz istikamette hareketlendiren Binance ve FTX olayları sürat kesmeden devam ediyor.

Günlerdir devam eden Binance FTX olaylarının akabinde dünyanın en büyük kripto borsalarından Binance, FTX’i satın almak istediğini duyurdu ve bu açıklamaların akabinde piyasalarda süratle düşüşe geçti. Artık ise Binance’in FTX’i satın alma kararından vazgeçmesine dair ortaya çıkan tezler karşısında piyasadaki satış baskısı arttı ve Bitcoin (BTC) fiyatı 16 bin doların altına geriledi. Binance’ın satış satın almadan vazgeçtiğine tezler doğrulanınca satış baskısı daha da arttı ve Bitcoin 15.600 dolar düzeyine gerileyerek, son 2 yılın en düşük düzeyine inmiş oldu. Piyasalardaki çalkantılı durum karşısında kripto para piyasalarında son 24 saat içerisinde 180 milyon dolar yok oldu.

Binance, FTX’i almaktan vazgeçti

Kripto para piyasalarında hala Binance ve FTX rüzgarı esmeye devam ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), likidite sıkıntıları yaşayan FTX borsasını satın almak için bir niyet mektubu hazırladıklarını açıklamıştı. Binance’ın bu açıklamalarından evvel BTC 19.000 doların altında seyrederken, birkaç dakika içerisinde 20.000 doların üzerine çıktı lakin bu müddet uzun sürmedi. Akabinde Bitcoin ve altcoinlerde sert düşüşler başladı. Bugün içerisinde 18 bin dolar bandında hareket eden BTC, akşam saatlerinde Binance CEO Zhao’nun FTX’i satın almaktan vazgeçtiklerini açıklamasının akabinde Bitcoin adeta çakıldı. Bitcoin bu açıklamaların akabinde istikametini aşağı çevirdi ve yazının hazırlandığı dakikalarda 15.621 dolardan süreç görmeye devam ediyor.

Piyasalardan 180 milyon dolar silindi

Hakkında çeşitli savların çıkmaya başladığı günden itibaren bedel kaybeden FTX lokal tokeni FTT, yüzde 80 oranında paha kaybederek 2.7 dolar düzeyine düştü. Yaşanan bu olaylar karşısında kripto para piyasaların toplam pahası yalnızca 24 saat içerisinde 180 milyar dolar gerileyerek 812 milyar dolara indi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu