Apple Reality Pro’nun Ultra İyi Özellikleri Hakkında İddia

Deneyimli bir Bloomberg ve Apple analisti olan Mark Gurman, teknoloji devinin yaklaşmakta olan planlarıyla ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, Apple’ın “Reality Pro” olarak isimlendirdiği VR ekipmanı ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi. Gurman, Apple’ın yeni eserinin “ultra iyi” olacağını söz ediyor. 

Mark Gurman’a nazaran Reality Pro, kullanıcıların ellerini ‘herhangi bir el ekipmanı olmadan’ takip edebilecek. Ayrıyeten Mac bilgisayarlarda yapılan her şey, VR ekipmanda da takip edilecek. Üstelik bu ekipmanı kullanan bir kişi, FaceTime görüşmelerinde kullanılmak üzere otomatik olarak avatar oluşturabilecek. Mark Gurman, avatar kalitesinin teğe bir olacağını belirtiyor. Bu avatar, kullanıcının yüzünü ve bedenini kapsayacak. Hareketleri de takip edecek.

Kullanıcının gözleri bile takip edilecek!

Reality Pro ile ilgili farklı argümanlar var. Bu aygıtın kullanıcıların gözlerini bile takip edebileceği söz ediliyor. Mark Gurman’a nazaran kullanıcı, gözleriyle uygulamalar ortasında gezinti yapacak ve elini sıktığı zaman o uygulama açılacak. Ayrıyeten birkaç harici kamera, kullanıcının ellerini takip edecek. Ekipmanın VR ile AR ortasında geçiş yapmasını sağlayacak bir butona da sahip olacağı söz ediliyor.

Mark Gurman’a nazaran Apple’ın karma gerçeklik ekipmanı, harici bir batarya paketine sahip olacak. Üst üste koyulmuş iki adet iPhone 14 Pro Max boyutunda olacağı tabir edilen bu batarya paketi, Reality Pro’ya 2 saatlik kullanım imkanı tanıyacak. Fakat farklı kaynaklara nazaran Reality Pro, dahili bataryaya sahip olacak.

Peki bu ekipmanın fiyatı ne kadar olacak?

Başa dön tuşu