Apple Çok Yakında Siri’ye Yeni Yapay Zeka Özellikleri Ekleyebilir!

2011’de iPhone 4s ile ilk kez kullanıma sunulan sanal dijital asistan Siri, özellikle Google Asistan ile karşılaştırıldığında yıllardır iPhone kullanıcıları tarafından eleştiriliyor. Apple hayranları her yıl Siri’nin yeni ve ihtiyaç duyulan özelliklere sahip olmasını istiyor ve 2024 tam da o yıl olabilir.

Teknoloji blog yazarı yeux1122‘ye göre Apple önümüzdeki Haziran ayında gerçekleşmesi muhtemel WWDC 2024’te Siri için bazı yeni üretken yapay zekâ özelliklerini açıklayacak.

Kullanıcılar Siri’ye Yönelik Yenilikler Bekliyor

Duyurulması beklenen yeni yapay zekâ özellikleri Apple’ın dâhili Ajax modeline dayanıyor ve Siri için “daha fazla kişiselleştirme ve doğal konuşmalar” içerecek ancak bunun ortalama bir Siri kullanıcısı için ne anlama geldiği ve Siri kullanıcılarının karşılaştığı önemli sorunlardan herhangi birini çözüp çözmeyeceği belirsiz.

Apple Çok Yakında Siri'ye Yeni Yapay Zeka Özellikleri Ekleyebilir!

Siri kullanıcılarının başlıca şikâyetlerinden biri, Siri’nin çoğu zaman doğrudan bir cevap verememesi ve bunun yerine kullanıcıları web’e yönlendirmesidir. Bir diğer sorun ise Siri’nin bazen kullanıcıyı yanlış duyması ya da yanlış cevap vermesinden kaynaklanıyor.

Yeux1122 ayrıca Siri’nin, bir kullanıcının cihazları değiştirmesine ve Siri ile konuşmaya devam etmesine izin verecek başka bir yapay zekâ özelliğine sahip olacağını iddia ediyor.

Şimdilik konuya dair başka herhangi bir detay yok ancak görünüşe göre WWDC 2024, Apple ve Siri adına önemli gelişmelere ev sahipliği yapacak.

Siri Nedir? Neler Yapabilir? Nasıl Kullanılır?
MOBİL

Siri Nedir? Neler Yapabilir? Nasıl Kullanılır?

Siri nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Android’den iOS’e geçenlerin merak ettiği Siri asistan hakkında en çok sorulan sorular bunlardan oluşuyor.

Peki siz Siri’nin güncel hâlinden memnun musunuz? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu