App Store’da önemli bir değişiklik yapılıyor!

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Apple, uygulama mağazası App Store için değerli bir değişiklik yapmaya karar verdi. Uygulama geliştiricileri için yeni fiyat seçenekleri hazırlandı ve sunuldu.

Başarılı teknoloji şirketi Apple, lokal uygulama mağazası App Store’da beklenmedik bir değişiklik yapacağını duyurdu. Şirket App Store hakkında aldığı yeni karar ile artık geliştiricilere yeni haklar tanınacak. Bu hakların başında ise daha yüksek fiyatlı uygulama yayınlayabilecekler.

App Store uygulama fiyatları değişiyor

Apple, App Store mağazasındaki yayıncılara uygulama için fiyatlandırma kısmında pek çok kademe sunuyor. Liste üzerinden seçim yapmaya karar veren geliştiriciler, seçmiş oldukları fiyata nazaran uygulamaları üzerinden gelir sağlayabiliyorlar. Hususla ilgili Apple tarafından yapılan son açıklamaya nazaran App Store yayıncıları için 700 yeni fiyat kademesi eklediğinden kelam etti. Geliştiriciler yeni gelişmelere nazaran yayınladıkları uygulamalar için 0.29 cent’ten, 10 bin dolara kadar fiyat seçebilecekler. Şirket, Ağustos 2021 tarihinde geliştiriciler için uygulama fiyatlarının artacağına dair kelam vermişti. Yeni gelişmeler kapsamında yayıncılar artık geliştirmiş oldukları uygulamalar için 1000 dolar ve üstü fiyat için Apple’a özel talepte bulunması gerekiyor. Bu gelişmenin üzerine şirket, gelen talep hakkında kıymetlendirme yapacak ve uygun görülmesi karşısında isteğe onay verecek.

Bunlara ek olarak Apple, geliştiricilerin fiyatlı uygulamalar için yeni bir döviz seçeneğini de kullanıma sunuyor. Bu yenilik ile birlikte yayıncılar, mağazada bulunan para ünitesine özel bir fiyat belirleyebilecekler. Bu özellik, döviz kuru yüksek olan ülkeler için fiyat değişikliğine sebep olabilirler. Euro bölgesi uygulama içi fiyatlarda artış yaşandı.

ABD merkezli teknoloji şirketi, Euro kullanan tüm ülke ve bölgelerde App Store uygulamalarının ve uygulama içi satın alımlar için fiyatların artacağını lisana getirdi. Apple, Euro bölgesi ülkelerin yanı sıra birebir vakitte; Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam’da da uygulama ve uygulama içi satın alma fiyatlarında artış yaşanacağından kelam etti. Apple’ın, uygulama mağazası App Store hakkında aldığı bu yeni kararlar ile geliştiriciler ve oyuncular için çeşitli yeni adımlar atılabilecek.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu