Ağustos Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Ağustos ayına dair enflasyon rakamları TÜİK ve ENAG tarafından açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre enflasyon, Ağustos ayında bir önceki aya kıyasla %9,09, bir önceki yılın Aralık ayına göre %43,06 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %58,94 olarak gerçekleşti. 12 aylık ortalamalara göre ise %56,28 olarak açıklandı.

TÜİK: Enflasyon %56,28

Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren grup %24,97 ile konut oldu. Bu alanda uzunca süredir en az artış gösteren grup yine konut idi. En çok artış gösteren grup ise %89,31 ile lokanta ve oteller oldu. Geçtiğimiz ay da en çok artış gösteren grup lokanta ve oteller olmuştu.

Ağustos ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren grup ise %3,11 ile eğitim oldu. Yine Ağustos ayında bir önceki aya göre en çok artış gösteren grup ise %16,61 ile ulaştırma oldu.

Şubat Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) Verileri de Açıklandı

Akademisyenlerin ve ekonomistlerin yer aldığı Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) da Ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) verilerine göre Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) aylık olarak %8,59 artarken, yıllık bazda enflasyon %128,05 olarak açıklandı.

2023 Poşet Fiyatları Açıklandı
İNTERNET

2023 Poşet Fiyatları Açıklandı

Bir süredir plastik poşet fiyatlarının 2023 yılı itibari ile zamlanacağına dair söylentiler dolaşıyordu ve geçtiğimiz haftalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konuyla ilgili açıklama yaparak soru işaretlerini gidermişti.

Başa dön tuşu