500 milyon WhatsApp kullanıcısının kişisel bilgileri çalındı

WhatsApp’ta 500 milyon kullanıcı şahsî verisi çalındı. İşte WhatsApp’ta son yaşananlar.

WhatsApp, dünyanın en tanınan uygulamalarından birisi. Her gün milyarlarca insan uygulama üzerinden irtibat kuruyor. Fakat popülerlik kimi güvenlik problemlerini da beraberinde getiriyor. Yeni rapor, WhatsApp’ın hacklendiğini ve yaklaşık 500 milyon kullanıcı ferdî bilgilerinin çalındığını ortaya çıkardı.

500 milyon WhatsApp kullanıcı verisi satışa çıktı

Cybernews’in son raporuna nazaran, bir kullanıcı bilgisayar korsanlığı topluluğu forumunda, cep telefonu numaraları da dahil olmak üzere 500 milyondan fazla WhattsApp kullanıcısının bilgilerini satmak için ilan yayınladı. Listede ayrıyeten bilgilerin 84 farklı ülkeden kullanıcılardan oluştuğu ve ABD’den 32 milyon kullanıcı verisinin yer aldığı tez edildi. Açıklamalara nazaran listede Mısır, İtalya, Suudi Arabistan, Fransa ve Türkiye üzere farklı ülkelerden kullanıcı bilgileri bulunuyor.

Veriler için fiyat listesi dahi oluşturulmuş durumda. ABD kullanıcılarının dataları 7000 dolara satılıyor. İngiltere için 2500 dolar, Almanya için 2000 dolarlık bir fiyat belirlenmiş durumda.  WhatsApp’ın çatı şirketi Meta hususla ilgili şimdi açıklama yapmadı.

Android için WhatsApp indir

iOS için WhatsApp indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu