Yazılımcı Olmasanız Bile Güleceğiniz 15 Soğuk Kod Şakası

Soğuk latifenin lisanı olmaz derler, görünüşe nazaran bu lisanlara yazılım lisanları de dâhil. Yazılımdan anlamasanız bile, soğuk latife yine soğuk latifedir. Bugün sizler için birbirinden iğrenç nitelikteki kod latifeleri bir ortaya getirdik.

İlk latife biraz politik lakin yeniden de komik. Trump idaresinin ABD ile Meksika ortasına hudut konulması husus edilmiş:

'İzahı olmayan şeylerin mizahı olur' kelamı bu latife için birebir. Burada da toplumdaki zengin-fakir sınıf ayrımından bahsedilmiş:

Soğuk latifeler ortasında Marvel esprisi olmazsa olmaz. Burada Hulk'ın ve profesör Bruce Banner'ın renk değişiminden bahsedilmiş:

Burada da heceleyerek rap yapanlar dışındaki rap sanatkarları husus edinilmiş. Kelamların ortasındaki boşluğun 0 olması, çok süratli söylendiği manasına geliyor:

Bu latifede Ninjaların çok süratli hareket ettiğinden ve bâtın olduklarından bahsediliyor:

Bir faciayı bu kadar gaddar bir halde betimlemek ne kadar insancıl bilemeyiz lakin burada da Titanic'in denizde yüzme pahasının 'hiç' olduğunu görüyoruz 🙁

Bilimsel bir latife eklemesek olmaz. Burada periyoduk tablonun 'tablo' biçiminde gösterilmesi tiye alınmış. Nitekim hayattan soğutucu nitelikte:

Pek dalga geçilecek bir mevzu olmasa da, obezlerin genişliği ve kapladığı alan tiye alınmış:

Yine epey iğrenç bir espriyle karşınızdayız. Burada da legoların blok halinde olduğu vurgulanıyor:

IKEA'ların yalnızca masalardan ibaret olduğu belirtilmiş:

Dünyamızın Büyük Patlama'dan evvelki içeriğine bedel girmeyerek burada da akla yatkın bir espri yapılmış 🙂

E tabi bu liste Mario'suz olmazdı. Mario'nun mantar yiyince büyümesi husus alınmış:

Yine biraz politik, biraz acı gerçek bir latifeyle karşınızdayız. Bu kodda monarşinin tarifi acı bir tebessümle yansıtılıyor:

Biraz soğuk lakin tekrar de tebessüm ettirici bir Pisa Kulesi şakası 🙂

Bir periyodun vazgeçilmez mizahı Illuminati'nin yeri ve kapalılığı yansıtılmış:

Şakalar her ne kadar soğuk olsa da, en azından birkaçının yüzünüzü güldürdüğünü düşünüyoruz. Aklınıza bu usulde öteki soğuk latife geliyorsa, siz de bizleri hayattan soğutabilirsiniz 🙂

Başa dön tuşu