Xiaomi, Mimoji Fikrini Apple’dan Önce Bulduğunu Öne Sürdü

Xiaomi'nin CC9 modelini tanıtmasıyla birlikte şirketin yeni Mimoji uygulaması da gün yüzüne çıktı. Pek çok kişi, Xiaomi'nin bu özelliği Apple'dan 'arakladığını' söylerken Xiaomi, kelam konusu argümanları reddetti.

Mimoji isminin Apple'ın Memoji'yi duyurmadan evvel de bulunduğunu tez eden Xiaomi, Mimoji'nin bir kopya olduğunu tez eden müellifler hakkında dava açılabileceğini de belirtti.

Mimoji'nin çıkışının akabinde gelen berbat yorumlardan hiç de şad olmayan Xiaomi, olayın intihalle uzaktan yakından ilgisi olmadığını tabir etti. Xiaomi Group'un Halkla Münasebetler departmanı Genel Müdürü Xu Jieyun, şirketin açıklamasını Weibo'da paylaşarak Mimoji ve Memoji ortasında karşılaştırma yaparak Mimoji'nin ismini karalamaya çalışanları uyardı.

Mimoji'nin geçen sene mayıs ayında çıkış yaptığını lakin Memoji'nin haziran ayında çıktığını belirten Xiaomi, iki uygulamanın çalışma mantığının da farklı olduğunu belirtti.

Xiaomi'nin Halkla Münasebetler yetkilisi, rastgele bir intihalin tespiti halinde halka açık formda özür dileyeceklerini belirtti.

Başa dön tuşu