Xiaomi Mi 9’un Ekranını 84 Hz’de Çalıştırmaya Yarayan Mod

Xiaomi Mi 9, Çinli şirketin şu ana kadarki en güçlü amiral gemisi ancak rakiplerinin de önünde değil. Örneğin OnePlus 7 Pro’nun 1440p çözünürlüğündeki ekranı 90 Hz yenileme suratında çalışırken Xiaomi Mi 9’da bu sayı, standart sayılan 60 Hertz. Bununla birlikte sevindirici bir haberimiz var, zira XDA Developers'taki geliştiriciler Mi 9'un ekranına overclock yaparak hızını 84 Hz’e çıkarabilen bir mod geliştirdiler.

Ekranlara sürat aşırtma yapma işlemi yeni bir olay değil. Birçok oyuncu monitörü bu dayanağı direkt sağlıyorken telefonlarda daha evvel karşılaştığımızı anımsamıyoruz. 60 Hz’den 84 Hz’e yükseliş yapmak epey dikkat cazipken her Mi 9'da bu yapılabilir mi, emin değiliz; çünkü XDA Developers bu mevzuda rastgele bir bilgi vermemiş.. Artık, modu Mi 9 telefonunuza kurmak için ne yapmanız gerektiğine geçelim. Lakin hatırlatmakta yarar var; bu süreç ekranınızı çok daha akıcı hale getirebilirken kalıcı ziyanlar da verebilir.

Modu yüklemek için hem Lanthanum System Toolbox APK dosyasını hem de düzenlenmiş dtbo fotoğraf belgesini indirmeniz gerekiyor. Lanthanum’un hamburger menüsünden ‘partition settings’ seçeneğini seçmeniz, akabinde dtbo’yu seçip resmi dışa aktarmanız gerekiyor. Bu bir yedek oluşturacak ve bu sayede belgeyi telefonunuzda koruma edebileceksiniz. Akabinde dtbo’yu seçip düzenlenmiş dtbo belgesiyle değiştirmeniz ve telefonunuzu tekrar başlatmanız ekranın suratını 84 Hertz'e çıkarmak için kâfi olacaktır.

Eğer her şeyi daha ayrıntılı görmek istiyorsanız, buradan bahis hakkındaki XDA Developers sayfasına gidebilir, daha da derine inmek istiyorsanız Çince hazırlanmış mod sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu