Windows Defender’ın Adı Değişiyor: İşte Microsoft Defender

PC platformunda en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows'un kullanıcıları, sık sık makus emelli yazılım içeren programları bilgisayarlarının içerisine konumlandırabiliyorlar. Microsoft ise bu sorunu çözmek ve kullanıcılarını bu tıp yazılımlara karşı korumak için özel bir antivirüs kullanıyor.

Windows'un son sürümü Windows 10 işletim sisteminin içerisinde de bulunan Windows Defender, kullanıcıları makûs emelli yazılımlardan büyük ölçüde koruyor. Daima olarak data tabanını güncelleyen Windows Defender sayesinde bilgisayarlarımız inançta kalıyor.

24 Ekim 2006 yılında yayınlanan Windows Defender, emekliye ayrılıyor ve artık yerini Microsoft Defender'a bırakıyor. Microsoft'un bu türlü bir adımı gerçekleştirmekteki emelinin Windows Defender'ı birçok alanda kullanılan ortak bir güvenlik yazılımı hâline getirmek olduğu söyleniyor.

Microsoft'tan gelen bir açıklamaya nazaran Microsoft Defender sayesinde çapraz platform dayanağına sahip olunacak.

Windows işletim sisteminin daha şimdiden Microsoft Defender'a ahenk sağladığı görülüyor. Microsoft'un internet tarayıcısı olan Edge'de fark edilen bir ayarda Windows Defender yerine Microsoft Defender SmartScreen yazılması dikkatleri çekiyor.

Silikon Vadisi devi yazılım şirketi, tıpkı zamanda Windows Defender Antivirus yazılımının ismini Microsoft Defender Antivirus'e ve Windows Defender Exploit Guard ismini ise Microsoft Defender Exploit Guard'a çevirdi.

Başa dön tuşu