Windows 10 Mayıs Güncelleştirmesi Yayımlandı

New Mexico, Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım devi Microsoft'un yaygın işletim sistemi Windows 10, büyük bir güncelleştirmesine daha bugün kavuştu. Windows 10'un yenilikler getiren Mayıs 2019 Yenileştirmesi, Insider programına dahil olmayan bütün Windows 10 kullanıcıları için yayımlandı.

Windows 10 Mayıs 2019 Yenileştirmesi nasıl indirilir?

Dizüstü bilgisayarlar için not: Yenileştirme esnasında bilgisayarınızın; internete bağlı, prize takılı ve şarj düzeyinin yüksek olmasına ziyadesiyle dikkat edin.

1. Yol: Windows Update

  • Yeni yenileştirmeyi indirmek için birinci olarak sol altta bulunan Başlat ikonuna tıklayın.
  • Başlat penceresinin alt kısmına “Güncelleştirmeleri Denetle” yazın ve yukarıda çıkacak olan Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede bulunan Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayarak aygıtınız için indirilebilir durumda olan güncelleştirmeleri denetim edin.
  • Eğer ki aygıtınız bu yenileştirmeyi almak için uygunsa burada Windows 10 1903 Güncelleştirmesi'nin listelendiğini ve indirilmeye başladığını göreceksiniz.

Yukarıdaki adımları sırasıyla yaptığınızda “Güncelsiniz” yazısıyla karşılaşıyorsanız, 2. Yol'u takip edin.

2. Yol:  Microsoft’un Yenileştirme Asistanı

Microsoft’un Yenileştirme Asistanı (Microsoft's Update Assistant) Windows'un son özelliklerine ulaşmanızı sağlıyor. Windows 10 Mayıs Yenileştirmesini bu yolla edinmek için birinci olarak Asistan aracını buradan indirin.

  • İndirmiş olduğunuz uygulamayı açın ve sağ altta bulunan ilerle tuşuna basın.
  • Güncelleştirme Asistanı bilgisayarınızın özelliklerini denetim edecek ve daha sonra indirme etabına geçecektir.
  • İndirme basamağına geçtikten sonra Yenileştirme Asistanı'nı simge durumuna küçültebilir ve bilgisayarınızdaki işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • İndirme tamamlandığında Asistan tarafından bilgilendirileceksiniz.

2 yoldan rastgele birisini kullanarak yenileştirmeyi edinebileceğiniz üzere bilgisayarınızın Windows 10 işletim sistemini en son sürümüne yükseltebilirsiniz. Windows 10 yenileştirmelerine daha da erkenden sahip olmak istiyorsanız Windows Insider Programı'na test kullanıcısı olarak buradan katılabilirsiniz. Insider Programı ile gelebilecek yanılgılı bir yenileştirmenin belgelerinizi kaybetmenize ve hatta bilgisayarınızı kullanılamaz hâle gelmesine yol açabileceğini unutmayın.

Başa dön tuşu