Windows 10, macOS’un En İyi Özelliklerinden Birini Alacak

Windows 10'un yakında interneti kullanarak fabrika ayarlarına geri döndürme sürecini gerçekleştirebileceği belirtildi. Mac ya da MacBook aygıtlarda bulunan bu özelliğin gelişiyle birlikte Windows 10 yüklü aygıtlar da internet üzerinden sıfırlanabilecek.

Microsoft hakkındaki gelişmeleri yayınlanmadan evvel kullanıcılarla paylaşan WalkingCat isimli Twitter kullanıcısı, Windows 10'un gelecekteki sürümünde Windows'un internet aracılığıyla tekrardan yüklenebileceğini belirtti. Bu sayede bilgisayarların sıfırlama süreçleri sadece bir CD ya da USB tarafından gerçekleştirilmeyecek.

“Windows'u nasıl yine yüklemek istersiniz?

> Bulut yüklemesi: Windows'u indir

> Lokal olarak sıfırla: Mevcut Windows işletim sistemimi tekrar yükle”

WalkingCat isimli kullanıcıya nazaran yeni özellik Windows 10'un 18950 derlemesinde ortaya çıkacak. Şu anda Windows Insider'larının 18945 derlemesini test ettiğini hatırlatacak olursak özelliğin bir müddet daha kullanıcılara sunulmayacağını söyleyebiliriz.

Bu özelliğin Windows 10'a gelmesiyle birlikte kullanıcıların daha rahat bir formda sistemlerini yenileyebileceklerini söyleyebiliriz. Şu anda bilgisayarını sıfırlamak isteyen Windows 10 kullanıcılarının sabit disklerindeki bir belge ya da dış bir depolama aracılığıyla işletim sistemini tekrar yükleme sürecini gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Bazı durumlarda sabit diskinizdeki bilgiler bozulduğu için bu yol her vakit mantıklı bir seçenek olmuyor. Rastgele bir CD ya da USB kullanarak yine yükleme süreci de aradığınız her an bulabileceğiniz ve içerisinde Windows 10 yüklü olan depolama alanlarını gerektiriyor. Alışılmış ki sisteminize uygun olan Windows 10 sürümü için bu depolama alanlarını da tertipli bir halde güncellemeniz gerekiyor.

Windows 10'un bulut indirme seçeneği kullanıcılara sunulursa kullanıcıların hiçbir USB ya da CD'ye gerek duymadan Windows 10'un son sürümünü indirme bahtları olacak. Bu sayede nerede olursanız olun, bilgisayarınızı sıfırlamanız gerektiği vakit tek gereksiniminiz olacak şey internet irtibatı olacak.

Başa dön tuşu