Twitter Platformunun Güvenlik Merkezi “Güven ve Güvenlik Merkezi” Dağıtıldı!

Twitter platformunun güvenliğini bir ölçüde sağlayan “Güven ve Güvenlik Merkezi” Musk tarafından dağıtıldı. Bu gelişme Twitter için son derece kritik olup, platformun güvenlik sistemini bir müddetliğine sarsabilecek.

Güven ve Güvenlik Merkezi Nedir?

Güven ve Güvenlik Merkezi, Twitter üzerinde yapılan intihar, çocuk istismarı ve gibisi hususlardaki paylaşımlara ve hesaplara yönelik çalışmalar yapan, 100 kişilik bir merkezdi. İçerisinde alanında uzman ve bağımsız insan hakları aktivistleri yer alıyordu. Merkez, Twitter’a tertipli olarak rapor sunar ve platforma bu hususlara yönelik danışmanlık verir.

Elon Musk, bu sarsıcı hareketi, İtimat ve Güvenlik Merkezinin üst seviye yöneticilerinin istifası sonrasında yaptığı düşünülüyor. Buradaki yöneticilerden Anne Collier, Lesley Podesta ve Eirliani A Rahman üzere isimler istifalarını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bunun üzerine Musk, merkezin dağıtılacağını bir e–posta üzerinden çalışanlarına duyurdu.

Güven ve Güvenlik Merkezinin dağıtılması, Twitter’ın inançlı bir platform olmasına mahzur olabilir. Bu durum, yapılan uygunsuz paylaşımların bir müddetliğine denetlenemeyeceği ve gereken süreçlerin yapılamayacağı manasına gelmektedir. Böylesi bir durumda Twitter, önemli oranda kullanıcısını kaybedebilir.

Önümüzdeki günlerde Elon Musk’ın Twitter üzerinde yapacağı yeni gelişmelerde bu ve bunun üzere hususların nasıl ilerleyeceğini göreceğiz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu