PlayStation Showcase 2023 Etkinliği: Yeni Oyunlar ve Daha Fazlası

Bu yılın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan PlayStation Showcase 2023 gerçekleştirildi. Binlerce kişi tarafından canlı olarak tanıtılan etkinlikte eski ve yeni birçok yeni oyun markasıyla tanıştık.

PlayStation Showcase 2023 etkinliği kapsamında tanıtılan oyunları sizin için derledik.

PlayStation Showcase 2023 Tanıtılan Oyunlar

PlayStation Showcase 2023 Etkinliği: Yeni Oyunlar ve Daha Fazlası

Metal Gear Solid 3: Snake Eater Remake

Gelmiş geçmiş en ünlü oyun serilerinden olan Metal Gear Solid, yeni oyunuyla birlikte geri dönüyor. Birçok kişiye göre hem mekanikleri hem de hikayesiyle oldukça başarılı bir oyun olarak görülen Metal Gear Solid 3: Snake Eater, remake yapımla birlikte yeniden oyuncularla buluşacak.

İlk defa PlayStation Showcase 2023 etkinliğinde duyurulan yeni oyun hakkında oldukça az bilgi bulunuyor. MGS 3 Remake, PlayStation 5 için çıkış yapacak. Oyun için herhangi bir çıkış tarihi duyurulmadı.

Final Fantasy XVI

Oyun sektörünün en uzun soluklu serilerinden olan Final Fantasy, 16. oyunuyla birlikte devam ediyor. Merakla beklenen aksiyon RPG oyunu, 22 Haziran 2023 tarihinde PlayStation 5 için çıkış yapacak. Oyun, PlayStation üzerinde satışa sunuldu.

PlayStation Showcase 2023 Etkinliği: Yeni Oyunlar ve Daha Fazlası

Alan Wake 2

Korku-gerilim janrasının en ikonik serilerinden biri olan Alan Wake, ikinci oyunuyla beraber devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ilk defa karşımıza çıkan Alan Wake 2 için çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu.

17 Ekim 2023 tarihinde çıkış yapması planlanan oyundan bazı oynanış görüntüsü kesitleri de paylaşıldı. Ancak hikayeyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Alan Wake 2 için ön siparişler açıldı.

PlayStation Showcase 2023 Etkinliği: Yeni Oyunlar ve Daha Fazlası

Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed serisinin merakla beklenen yeni oyunu Mirage için sonunda çıkış tarihi paylaşıldı. Ufak bir tanıtım videosu ile Showcase 2023’te yerini alan oyunun 12 Ekim 2023 tarihinde çıkış yapacağı açıklandı.

Assassin’s Creed Mirage Oynanış Videosu Sızdırıldı
OYUN

Assassin’s Creed Mirage Oynanış Videosu Sızdırıldı

Uzun bir süredir Assassin’s Creed hayranları tarafından merak içerisinde beklenen Assassin’s Creed Mirage oynanış videosu ile gündeme geldi.

Helldivers 2

Uzay temelli yeni bir oyun olan Helldivers 2, uzaylı istilasına karşı çok oyunculu FPS oyunu olarak tanıtıldı. Oynanış açısından Battlefield serisine benzeyen serinin ikinci oyununda amacımız, böceksi uzaylılara karşı bölgeleri savunmak.

Helldivers 2, bu sene PS 5 için çıkış yapacak

Immortals of Aveum

Geçtiğimiz aylarda ilk defa karşımzıa çıkan Immortals of Aveum, son yıllarda Ghostwire: Tokyo gibi yapımlarla yeniden yükselişe geçen sihir temelli oynanışı kendine temel olarak alıyor.

Fantastik bir dünyada geçen oyunda çeşitli sihirlere kullanarak düşmanlarınıza elimine etmeye çalışıyorsunuz. Tek oyunculu, hikayeli olarak tasarlanan oyunun görsellik ve oyun mekanikleri açısından oldukça ilginç olduğunu söylemek mümkün. 20 Temmuz’da çıkış yapacak oyun bugünden itibaren erken erişimle satın alınabiliyor.

Phantom Blade

Oldukça ilginç bir tasarıma ve Japon estetiğine sahip olan Phantom Blade, Cruelman Studio tarafından geliştirildi. Souls-like tasarımı ile Hack n Slash oyun mekaniklerinin oldukça hareketli bir formda birleştirildiği oyun, görselliği ve atmosferiyle de oldukça ilgi çekiyor.

İlk defa PlayStation Showcase 2023 etkinliğinde karşımıza çıkan oyun hakkında daha fazla detay bulunmuyor. 

Sword of the Sea

Journey’in yapımcıları tarafından geliştirilen yeni atmosfer ve hissiyat oyunu Sword of the Sea, oyuncuları mistik bir dünyanın sırlarını keşfetmeye ve kumlar arasında epik bir maceraya davet ediyor.

PlayStation Showcase 2023 Tanıtılan Diğer Oyunlar

  • The Plucky Squire
  • Teardown
  • Street Fighter 6
Diablo 4'e Türkçe Dil Desteği Eklendi
OYUN

Diablo 4’e Türkçe Dil Desteği Eklendi

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 6 Haziran tarihinde tam sürümüyle çıkış yapacak olan Diablo IV’ten Türkiye’deki oyunculara sevindiren haber geldi.

Ücretsiz PlayStation Plus Oyunları Belli Oldu (Mayıs 2023)
OYUN

Ücretsiz PlayStation Plus Oyunları Belli Oldu (Mayıs 2023)

Playstation Plus Mayıs 2023 ücretsiz oyunları, bir süredir çoğu oyuncu tarafından oldukça merak ediliyordu. PlayStation resmî hesabının yeni paylaşımıyla birlikte mayıs ayı kütüphanesine eklenecek yeni oyunlar belli oldu.

Başa dön tuşu