New York’ta kripto madenciliği zora girebilir!

Kripto para piyasaları her geçen gün büyürken ülkeler de çeşitli yaptırım ve çalışmalarla gündeme geliyor. İşte New York’ta yaşanan son gelişmeler.

Kripto piyasaları hakkında yeni bir çalışmada New York’dan geldi. New York Valisi Kathy Hochul, kripto madenciliğine kısmen de olsa yasak getiren bir yasa imzaladı. New York, düşük fiyatlı hidroelektrik güç kaynakları nedeniyle kripto madenciliği için uygun bir yer alan olarak görülüyordu. Kripto madencileri New York’un kapatılan fosil yakıt santrallerinden de faydalanmaya başlamışlardı. Fakat bu durum bir mühlet sonra etraf kümelerinin dikkatini çekerek reaksiyon gösterilmeye başladı. Yeni imzalanan yasa, eyaletteki madencilik faaliyetlerini büsbütün ortadan kaldırmasa da kısmen de olumsuz etkiliyor.

New York, madencilerin işini artırdı

New York Valisi Kathy Hochul, tenkit oklarını üzerine çeken etraf yasağını Salı günü içerisinde imzalamıştı. Kelam konusu bu yasa, kripto madenciliği hakkında bir pürüz olabilecek niteliktedir. Hochul, hususla ilgili yapmış olduğu açıklamada, New York’un finansal inovasyonunun merkezi olarak devam etmesini istediğini belirtti. Buna ek olarak vali tıpkı vakitte etrafın korunmasının değerine de değindi. Haziran ayının birinci haftalarında New York Eyalet Senatosu, proof-of-work kripto para ünitesi madenciliği yapılan fosil yakıtlı elektrik santralleri için yeni izlerde ülkede birinci olarak süreksiz bir duraklama yaratacak olan yasa tasarısını kabul etmişti.

Yeni yasa tasarısı, eyalet Etraf Müdafaa Bakanlığı tarafından kripto para madenciliği dalının etraf üzerindeki tesirlerini anlamak için bir araştırmaya yapmayı tetikleyecek üzere gözüküyor. New York, fosil yakıtla çalışan proof-of-work kripto para madenciliği çalışmalarına iki yıllık moratoryum getirerek ülkede bunu gerçekleştiren birinci eyalet oldu. Moratoryum, borçlunun ödeme gücünü kaybetmesiyle borçlarının tamamı yahut bir kısmını ödeyemeyecek olduğunu lisana getirmesidir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu