Microsoft’tan Windows 10 Geliştirmeleri İçin Güncelleme

Windows, bu yıl içerisinde yayınladığı fakat daha sonra durduğu güncelleştirmesi KB4023057’yi tekrar yayınladı. Bu güncelleme ile daha evvel yaşanan birtakım sıkıntıların ortadan kaldırılacağı belirtildi. 

Microsoft, güncelleme ile ilgili yayınladığı takviye makalesinde bu güncelleme sayesinde Windows10’un 1507, 1511, 1607, 1703, 1709, 1803 ve 1809’un Windows Yenileştirme Servisi bileşenlerinin geliştirileceğini söyledi. 

Teknoloji devi, KB4023057 ile birlikte şu meselelerin çözüleceğini belirtti:

  • Bu güncelleme, ağ ayarlarını sıfırlamaya çalışabilir. Bir meseleyle müsabakası hâlinde bu süreci yapan yama, güncellemeleri engelleyen kayıt anahtarlarını temizleyecek. 
  • Bu güncelleme, devre dışı kalmış ya da bozulmuş Windows işletim sistemi bileşenlerini tespit edip tamir edebilecek.
  • Bu güncelleme ile birlikte kullanıcı profilindeki dosyalar sıkıştırılarak güncelleme için yer açılabilecek. 
  • Bu güncelleme, sıkıntıların tahlili için Windows Yenileştirme bilgi tabanını sıfırlayarak tamir edebilecek. Hâliyle Windows Yenileştirme Geçmişi kısmı da boş görünecek.  

Kullanıcılar, güncellemenin verileri sıkıştırmasından ötürü biraz çekinse de Microsoft, belgelerin güncelleme sonrası yine eski hâllerine getirileceğini ve güncelleme öncesi, kâfi yer olmaması durumunda ihtar vereceklerini söylüyor. 

Microsoft, bu güncellemeyi yeniden yayınlayarak daha evvel güncellemeyi alamayan ya da engelleyen kullanıcılara da ulaşmayı ve herkesi aktüel versiyonlara yükseltmeyi amaçlıyor. 

Başa dön tuşu