Microsoft xCloud 3.500’e Kadar Oyun Yayınlayabilecek

Microsoft, şu an xCloud için gerekli olan sunucuları kuruyor lakin yapılan bir açıklamaya nazaran, geliştiricilerin hiçbir değişiklik yapmamaları halinde bile xCloud’un 3.500’den fazla oyun yayınlayabileceği ortaya çıktı.  

Capcom ve Paradox gibi oyun geliştiricileri, oyunlarını xCloud’da test ediyor. Microsoft’un bulut oyun şefi Kareem Choudhry, “Özel xCloud’larımızı Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’daki kilit oyun geliştirme merkezlerine yerleştirdik.” dedi.  

Oyun geliştiricileri birebir vakitte oyunlarını akış için ayarlayabilecek, daha küçük ekranlar için yazı tipi boyutlarını ayarlayabilecek ve tüm gecikmeleri engellemek için çok oyunculu maçları tek bir sunucuda barındırabilecek. Microsoft, xCloud deneme tarihi konusunda sessizliğini koruyor lakin şirketin önümüzdeki E3’te xCloud hakkında konuşma yapmayı planladığını düşünüyoruz. 

Microsoft’un xCloud hizmeti, Sony’nin PlayStation Now hizmeti ve Google’ın yakın vakitte gelecek Stadia bulut oyunculuk sistemi ile baş başa gidecek. Microsoft ve Sony, bulut oyunculuk akışının geleceği için partnerlik kuruyor lakin tekrar de PlayStation ve Xbox için farklı servisler çalıştıracaklar.

Başa dön tuşu