Microsoft, Windows XP İçin Son Bir Güncelleme Yayımladı

2001 yılında birinci kere tanıştığımız Microsoft'un işletim sistemi efanesi Windows XP için verilen takviye bitti. Fakat yaşanan bir gelişme, hala pek çok kişi tarafından severek kullanılan Windows XP'nin, aslında ne kadar bedelli olduğunu bir sefer daha gösterdi. Microsoft, Windows XP için son bir güncelleştime yayımladı.

Yayımlanan aktüelleştirme, geçtiğimiz günlerde ikinci yılını dolduran WannaCry hücumlarına yönelikti. Bu yenileştirme sayesinde sistemler, yeni bir WannaCry saldırısına karşı muhafaza altına alınmış oldu.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, güvenlik açıklarını gidermenin en uygun yolunun yeni sistemlere geçilmesi belirtilerek, Windows XP ve başka eski işletim sistemini kullananların bu aktüelleştirme yardımıyla güvenliklerinin daha âlâ olacağı tabir edildi. Yayımlanan bu yenileştirmenin içeriğini ise kapatılan güvenlik açıkları ve iyileştirmeler oluşturuyor. 

Güncelleştirmenin kapattığı güvenlik açığından bugüne kadar yararlanılmadığını tabir eden Microsoft yetkilileri, bu yenileştirmenin çok kıymetli olduğunu ve kullanıcıların kesinlikle bu yenileştirmenin yapılması gerektiğini söylediler.

Microsoft'un yayıöladığı bu güncelleştirmeden, Windows XP, Windows 2003, Windows 2008, Windows Server 2008 ve Windows 7 kullanıcıları faydalanabilecekler. Şayet sizde Windows 7 veya Windows 2008 kullanıyorsanız, buradan ilgili güncellemeyi edinebilirsiniz. Windows XP ve Windows 2003 kullanıcıları ise yenileştirmeye buradan erişebilirler.

  • Uyarı: Micorsoft, en kısa müddette Windows 10 sürümlerinden birisine geçiş yapmanızı tavsiye ediyor.

Başa dön tuşu